Wifi’m güvenli mi? Basit evlerde WiFi Ev Ağı nasıl güvenli hale getirilir?


Wifi’m güvenli mi? WiFi Ev Ağı’nı Basit Adımlarla Güvenli Hale Getirme?

Kablosuz ağınızı güvenli hale getirmek için izlemeniz gereken temel bir kontrol listesi:

 • Ev ağınızın (SSID) adını her zaman düzenli olarak değiştirin.
 • Her zaman benzersiz ve güçlü bir şifre oluşturun ve sık sık güncelleyin.
 • Her zaman en güçlü Ağ Şifrelemesini kullanın ve etkinleştirin.
 • Ağınızdaki MAC Adresini filtrele.
 • Ağ kimlik bilgilerinizi asla misafirlerinizle paylaşmayın.
 • Kablosuz sinyal aralığınızı sınırlayın.
 • Evde olmadığınızda Wifi’nizi kapatın.
 • Yönlendiricinizin bellenimini güncel tutun.
 • Maksimum güvenlik için VPN gibi Ağ güvenlik ürünlerini kullanın.

Daha fazla bilgi için, kablosuz ağınızı nasıl koruyacağınızla ilgili aşağıdaki ayrıntılı kılavuzu okuyun.

PureVPN'in askeri sınıf şifrelemesiyle güvenli Wi-Fi bağlantısı.

Güvenli Wi-Fi Güvenliği Nasıl Çalışır??

WiFi, siber suçluların Wi-Fi bağlantınıza sızmak için bir şifre gibi veri (şifre için herhangi bir kişisel bilgi (örneğin, bir evcil hayvanın adı kullanmaktan kaçının)) almak için kullandıkları giriş noktasından sonra en çok aranan şeydir. İronik olan, bilgisayar korsanlarının bunu şifrenizi almak ve yönlendiricinizi fiziksel olarak orada olmadan kesmek için evinize tek bir adım atmadan yapmayı başarmasıdır..

Teknoloji ilerledikçe, bir yönlendirici veya herhangi bir cihaz aracılığıyla güvenilir güvenli Wi-Fi kablosuz ağa bağımlılığımız artar. Güvenli bir Wi-Fi bağlantısı, internet etkinliklerinizi AES 256 bit şifreleme ile şifreleyerek çalışır. Yönlendiricinizde veya herhangi bir cihazda yüklü VPN ağı ile ağa bağlandıktan sonra, şifre gibi çevrimiçi iletişiminiz güvenli Wi-Fi kablosuz ağ geçişi yoluyla ileri geri seyahat ediyor.

Herkese Açık WiFi Kablosuz Ağ Nasıl Güvenli Değildir?

Bir yönlendirici veya herhangi bir cihaz aracılığıyla halka açık Wi-Fi kablosuz ağ kapsama alanının ve kolaylığının her ikisinin de bir bedeli vardır. Halka açık bir Wi-Fi kablosuz ağı, bilgisayar korsanının alması için bir fırsat yaratan herhangi bir kimlik doğrulaması veya şifre gerektirmediğinden, bir yönlendirici veya herhangi bir cihaz aracılığıyla güvenli olmayan Wi-Fi kablosuz ağ erişim noktalarının kullanıcılar için istenmesinin nedenleri aynıdır. cihazlarınıza sınırsız erişim.

  Ücretsiz Japan VPN

Halka açık bir Wi-Fi kablosuz ağ trafiğiyle ilişkili en büyük risk, bilgisayar korsanının sizinle kablosuz yönlendiriciler gibi internet erişim noktası arasında konumlandırma yeteneğidir. Ağ güvenliği ihlal edildiğinde, doğrudan hotspot (örn.) Yönlendirici ile konuşmak yerine, ağ adı, mac adresleri, wifi şifresi, varsayılan şifre, yönlendirici ayarları, yönlendirici modeli, yönlendirici şifresi konuğu gibi kablosuz ağ bilgisi erişiminizi gönderiyorsunuz ağ ve ev ağı, IP adresi, bilgisayar korsanına gönderilir..

Ne İçin Kayıt Olduğunuzu Bilin

Şartlar ve Koşullar hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğini söylemeye gerek yok. Genel olarak, ağa bağlandığınızda Genel Wi-Fi ağı,&İnternet kablosuz ağlarına erişim izni vermeden önce Cs sayfasını ziyaret edin ve kendi güvenliğinizi ve İnternet ağ oturumunuzdan erişmeden önce kişisel bilgilerinizle ilgili ne tür verileri toplayacaklarından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır, ve bununla ne yapıyorlar.

Onayın şartlar ve koşullar hakkında kötülük için kullanıp kullanamayacağı belirsiz olsa da – Wi-Fi ağ sağlayıcısının da korunmasına yardımcı oluyorlar – ancak açıkken hangi açılır ekranları görmezden gelmekle köreltmeyin. . WPA2 veya Kablosuz adlı bir protokolle hangi kablosuz bağlantıya eriştiğinizden bağımsız olarak her zaman ağ adını arayın Korumalı Erişim2, WPA2 şu anda kablosuz yönlendirici için kullanımda en güçlü. Ekstra yazılım veya tarayıcı uzantıları yüklemenizi isterse veya telefonunuza erişmeniz gerekiyorsa, kendi güvenliğiniz için hızlı bir şekilde geri çektiğinizden ve wi-fi korumalı diğer güvenli ağlara eriştiğinizden emin olun..

Bir VPN kullanmadığınız sürece

Wi-Fi ağı doğada hassastır. Amaçları sadece internet ağını radyo sinyallerine iletmek değil, aynı zamanda wifi ağına bağlı yönlendirici cihazlar arasındaki iletişimi kolaylaştırmaktır. Muazzam veri akışı (mac adresleri, wifi ağı, yönlendirici ayarları, ip adresi, ev ağı, misafir ağı, kullanıcı adı ve şifre), kablosuz yönlendiricilerinizde, ev ağınızda, yönlendiricinizde vb. wifi ağlarınızda veya wifi ağınızda wifi güvenliğinizi artırdığınızdan emin olmak için mac adresleri, wi-fi ağları, ev ağı, ip adresi, yönlendirici ayarları, cihaz mac adresi, yönlendirici ağ güvenliği için koruma sağladığınızdan emin olun.

  Messenger'ı Devre Dışı Bırakma

WiFi VPN

Bir yönlendiricide yapılandırılan bir VPN, yönlendiriciye bağlı olan tüm bu aygıtların (yönlendirici ve aygıt mac adresi vb.) Wi-fi bağlantı güvenliğini sağlar. Bir aygıtta VPN yapılandırılmışsa, İnternet ağına erişmek için Wi-Fi kullanan diğer kullanıcıları değil, yalnızca aygıt güvenliğini sağlamayı başaracaktır. Wifi ağlarınız veya wifi ağınız için de varsayılan şifreyi yapılandırmak için web tarayıcı arayüzü yerine uygulamayı kullanabilirsiniz..

PureVPN’in Güvenli Wi-Fi’si herkes içindir

PureVPN, kablosuz ağınızı korumak için Wi-Fi bağlantınızı tüm harici tehditlerden koruyan modern güvenlik protokolleriyle donatılmıştır. PureVPN, kablosuz yönlendirici ağınızı, kullanıcı adınızı ve parolanızı, mac adresinizi, yönlendirici ağ güvenliğinizi vb. Korumak için her türlü hacker, siber suçlu ve hatta büyük gözetim ajanslarından koruyabilen 256 bit askeri sınıf şifreleme güvenliği sağlar..

PureVPN ayrıca gerçek konumunuzu web üzerinde anonim tutabilir ve böylece yönlendiricinizi kullanarak herkesin sizi izlemesini imkansız hale getirir. PureVPN ayrıca, web tarayıcısı tabanlı arayüzünü web’de ortaya çıkaran yönlendirici uzaktan yönetim özelliklerine erişmek için daha iyi bir alternatiftir.

PureVPN size nasıl fayda sağlayabilir??

Wifi güvenli midir? Cevap Evet. İnternete bir VPN ile bağlanmanın onlarca faydası arasında, PureVPN olağanüstü çevrimiçi güvenlik sağlar, böylece gerçek kimliğiniz ve verileriniz izleyicilere, pazarlama ajanslarına, siber suçlulara ve gözetim gruplarına karşı korunur.

• AES 256 bit şifreleme– On yıllık bir şifreleme standardı olmasına rağmen, verilerinizin en yüksek gizliliğini sunduğu için VPN topluluğu arasında en ünlüsüdür.

• Bölünmüş Tünel– Split Tunneling ile internetle ilgili isteklerinizi VPN sunucusu ile internet arasında bölün ve çevrimiçi gizliliğinizden emin olun.

• Güvenli Uzaktan Erişim – VPN ağına güvenli bir şekilde bağlandığınız sürece dünyanın herhangi bir köşesinden bir Wi-Fi ağına bağlanarak cihazınıza uzaktan erişebilirsiniz.

  Akış İhtiyaçlarınız İçin En İyi Kodi Alternatifleri

• Paket koklamaya karşı koruma – Bilgisayar korsanları internet iletişiminizi okumak için kötü amaçlı yazılımlar ekler. PureVPN’in Güvenli Wi-Fi özelliği sizi her zaman kötü amaçlı yazılımlara ve casus yazılımlara karşı korur.

• İnternet Kill Anahtarı– PureVPN’in Internet Kill Switch’i, VPN bağlantısının kesilmesi durumunda çevrimiçi gizliliğinizin her zaman bozulmadan kalmasını sağlayan arıza korumalı bir düğmedir.

PureVPN Özel Özellikler

ikon

Güvenli WiFi

Android kullanıcıları herhangi bir Wi-Fi’ye tam bir güvenle ve gönül rahatlığıyla bağlanabilir

ikon

Bölünmüş Tünel Açma

İnternet trafiğinizi PureVPN ve İSS’niz arasında istediğiniz gibi dağıtma özgürlüğünü yaşayın

ikon

VPN Erişim Noktası

Bağlı tüm cihazları güvence altına almak için Windows cihazınızı etkin noktaya dönüştürün

ikon

Yönlendirici Yapılandırması

PureVPN, ev veya ofis ağınızı korumak için çok çeşitli yönlendiricilerle uyumludur

ikon

İnternet Öldürme Anahtarı

Gerçek çevrimiçi kimliğinizin gizli kalmasını sağlamak için başarısız güvenli IKS özelliğimizi kullanın

ikon

256 Bit Şifreleme

PureVPN, kablosuz ağ trafiğinizi korumak için askeri sınıf AES 256 bit şifreleme kullanır

ikon

Kaçak Koruması

Hizmetimizi her zaman IPv6, WebRTC ve DNS sızıntılarına karşı korumak için kullanın

ikon

Anonim Tarama

PureVPN ile gerçek IP adresinizi gizleyin ve anonim web taramasının tadını çıkarın

PureVPN’in Özellikleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

 • Bölünmüş Tünel Açma
 • AES Şifrelemesi
 • İnternet Öldürme Anahtarı
 • Güvenli P2P Dosya Paylaşımı
 • IPv6 Kaçak Koruması
 • İsteğe Bağlı iOS
 • DNS Sızıntı Koruması