Messenger’ı Devre Dışı Bırakma


Messenger’ı Devre Dışı Bırakma

Kullanıcının çevrimiçi gizliliğinin ve en değerli varlıklarının güvenliğini sağlama hakkında konuştuğumuzda Facebook’un korkunç bir kaydı var – veriler.
Facebook’un Messenger uygulaması Facebook’un aynı adımlarını izliyor. Sosyal medya devi, zayıf tarama uygulamaları ve platformundaki üçüncü taraflara yumuşak bir el vermesi ile ünlüdür..
Sürekli vaatlerine rağmen insanların Facebook’a olan inancını kaybettikleri bir sır değil. Hiç bitmeyen veri ihlalleri olan Cambridge Analytica skandalıyla, Facebook Messenger’ı silmek istediğiniz doğaldır.

Messenger Artık Devre Dışı Bırakılamıyor?

Facebook, Facebook uygulaması ve Facebook Messenger için yeni bir güncelleme yayınladığından beri, kullanıcılar Facebook’u devre dışı bırakamaz, uygulamayı silmediğiniz sürece fotoğraflarla uğraşamazsınız.

Bu şey, artık hesaplarını devre dışı bırakma seçeneği olmayan birçok kullanıcı için ciddi sıkıntıya neden oldu. Facebook seçeneği tamamen ortadan kaldırdığına göre, uygulamayı silmekten başka bir yol yok.

Facebook uygulamasının eski sürümüne sahip kullanıcılar için, messenger’ı iOS cihazlarından devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izlerlerdi.

İOS cihazlarda Messenger nasıl devre dışı bırakılır

Messenger’ı yalnızca Facebook hesabınızı daha önce devre dışı bıraktıysanız devre dışı bırakabilirsiniz.

Facebook hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra Messenger’ı devre dışı bırakmak için işlemi uygulayın:

 1. Telefonunuzda Messenger Uygulamasını açın.
 2. Sol üst köşede bulunan profil resminize hafifçe vurun.
 3. Yasal seçin & Politikalar > Messenger’ı devre dışı bırak.
 4. Son olarak Devre Dışı Bırak’a dokunun.

Android kullanıcıları için de benzer şekilde, Facebook Messenger’ın yeni Android sürümü de messenger’ı devre dışı bırakma seçeneğine sahip değil.

Ancak, en son sürüme sahip olmayan ve uygulamayı henüz güncellememiş olanlar için aşağıdaki adımlarla Messenger’ı bir noktada devre dışı bırakabilirler.

Android cihazlarda Messenger nasıl devre dışı bırakılır

 1. Messenger uygulamasını aç.
 2. Sol üst köşedeki profil resminize hafifçe vurun.
 3. Yasal seçin & Politikalar > Messenger’ı devre dışı bırak.
 4. son kez yedi.
  Chromium Nasıl Kaldırılır

Uygulamayı güncellediyseniz ve tamamen şebekeden çıkmak istiyorsanız, Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeyi ve messenger’daki kişiler tarafından rahatsız edilmekten kurtulmayı düşünebilirsiniz..

Ayrıca, ayarlarını telefonunuzdan ayarlayarak uygulamadan gelen tüm bildirimleri kapatmak veya facebook uygulamasını telefonunuzdan silmek için iyi bir seçeneğiniz vardır..

Messenger’ı devre dışı bırakmaya değer mi?

Facebook messenger’ınızı devre dışı bıraktıktan sonra, siz yeniden etkinleştirene kadar hiç kimse mesaj gönderemez ve profilinizi gözden geçiremez..

Daha önce de belirtildiği gibi, messenger’ı devre dışı bırakmak için önce Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekir.

Facebook Messenger’ınızı yeniden etkinleştirdiğinizde, Facebook hesabınızı otomatik olarak yeniden etkinleştirirsiniz ve can sıkıcı kullanıcılardan istek almaya başlayacağınız için Facebook hesabınızı ikinci kez devre dışı bırakmanız gerekir.

Ne yazık ki, Facebook hesabınızı tamamen silerseniz, messenger’a da erişiminizi kaybedersiniz ve eski mesajları asla geri kazanmazsınız.

Messenger’ı veya başka bir sohbet uygulamasını kullanırken, çevrimiçi konuşmalarınızı güvenceye almak için bir VPN kullanmanız gerekir. Bu, konuşmalarınızı bilgisayar korsanlarından ve siber suçlulardan korumak içindir.

Sıkça Sorulan Sorular

Messenger’ı Devre Dışı Bıraktığınızda Ne Olur?

Messenger’ı devre dışı bıraktığınızda, Facebook’taki kişiler sizinle mesaj gönderemez, arayamaz veya video görüşmesi yapamaz. Messenger’ında çevrimiçi olarak görünmeyeceksiniz.

Facebook’un devre dışı bırakılması messenger’ı devre dışı bırakır mı?

Facebook hesabınızı devre dışı bırakmak Messenger hesabınızı devre dışı bırakmaz. Messenger, Facebook uygulamasından ayrı bir uygulamadır.

Facebook’u nasıl devre dışı bırakabilirim?

İşte Facebook’u devre dışı bırakma süreci:

 • Facebook’unuza gidin ‘Ayarlar’
 • Genel olarak, bulmak için seçeneklere göz atın ‘Hesabınızı devre dışı bırakın’
 • Tıklayın Devre Dışı Bırakma ve Silme, sonra tıklayın Hesap Devre Dışı Bırakmaya Devam Et ve onayla.

Facebook’u devre dışı bırakıp yine de haberci kullanabilir misiniz??

Evet. Messenger ayrı bir uygulama olduğundan, varsayılan olarak bir Facebook hesabı gerektirmez. Ancak, Facebook hesabınızı Messenger ile bağlayabilirsiniz.

  Netflix PS4'te çalışmıyor mu?

Facebook Messenger’ı Yeniden Etkinleştirme?

Facebook Messenger’ı yeniden etkinleştirmek kolaydır. İşlem şu şekildedir:

 • Messenger uygulamasını indirin ve yükleyin
 • Facebook hesabınızla oturum açın
  E-posta adresinizi / telefon numaranızı ve şifrenizi yazın

Çevrimiçi gizliliğinizi geri almak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzları kontrol etmek isteyebilirsiniz: