Ochrana keyloggerov – Ako chrániť svoje zariadenie pred týmto škodlivým softvérom


Ochrana keyloggerov – Ako chrániť svoje zariadenie pred týmto škodlivým softvérom

Vedeli ste, že v roku 1999 americká donucovacia agentúra pomocou „keyloggera“ stiahla šéfa davov z Philadelphie??

Teraz nie príliš zchudnutý, však?

S Keyloggermi nemôžete vždy očakávať šťastné ukončenie, najmä ak sú na milosť hackerom a iným počítačovým zločincom..

Keyloggery sa používajú na rôzne účely. Museli ste napríklad počuť príbehy o žiarlivých manželoch, ktorí držia karty o každej aktivite ich významných ostatných. Väčšina pracovníkov IT tiež používa tieto nástroje na sledovanie využívania šírky pásma siete alebo na riešenie problémov.

Kybernetickí zločinci však často používajú rovnaké nástroje na zhromažďovanie citlivých údajov používateľov. Počítačoví zločinci ich nakoniec používajú na nekalé účely, ako je obchod na čiernom trhu, krádež identity a ďalšie..

Preto je najlepšie dozvedieť sa viac o ochrane keyloggerov a porozumieť im, aby ste mohli chrániť svoje dôverné údaje pred počítačovými hrozbami. img

  • Čo je keylogger & Ako to funguje?
  • Typy keyloggerov, o ktorých by ste mali vedieť
  • Aké informácie môžu Keyloggers ukradnúť??
  • 7 efektívnych spôsobov, ako môžete chrániť svoje zariadenie pred keyloggery
   • Použite antivírusový program alebo antivírusový program
   • Nastavte bránu firewall
   • Udržujte operačný systém a firmvér aktuálne
   • Neotvárajte podozrivé e-maily ani odkazy
   • Nainštalujte Anti-Keyloggery
   • Pravidelne meniť heslá
   • Použite virtuálnu súkromnú sieť

  Typy keyloggerov, o ktorých by ste mali vedieť

  Ako už bolo spomenuté, keyloggery prichádzajú v rôznych formách a je nevyhnutné, aby ste o nich vedeli, aby lepšie chránili vaše údaje.

  • Hackeri, ktorí majú fyzický prístup k zariadeniu obete, môžu na sledovanie a krádež informácií používať hardvérové ​​keyloggery. Hardvérové ​​keyloggery sú k dispozícii ako karty mini-PCI, konektory USB a dokonca aj ako zabudované obvody vo vnútri klávesnice..
  • Keyloggery distribuované prostredníctvom škodlivých rootkitov alebo softvéru, ktoré môžu preniknúť do jadra systému, sa nazývajú keyloggery založené na jadre. Tento škodlivý softvér sa dá pomerne ťažko zistiť, pretože je dobre skrytý v samotnom OS.
  • Jednou z najbežnejších foriem Keyloggerov je API. Tieto nástroje sa používajú ako klávesnicové rozhranie API, a teda sa používajú na zachytenie stlačení klávesov, ktoré zadala obeť.
  • Jedným z najzložitejších typov keyloggérov sú akustické keyloggery. Tento nástroj používa postupy akustickej kryptoanalýzy na zaznamenávanie stlačení klávesov obete.

  Aké informácie môžu Keyloggers ukradnúť??

  V závislosti od povahy a účelu Keyloggeru sa tento nástroj môže použiť na monitorovanie a odcudzenie rôznych typov citlivých informácií používateľov. V prípade začiatočníkov môže hacker použiť tento nástroj na sledovanie aktivít prehliadania používateľov a na zaznamenávanie prihlasovacích údajov používateľov vrátane platforiem sociálnych médií, bankového účtu online atď..

  Hacker potom môže pomocou týchto údajov vydierať cieľ, ukradnúť peniaze z bankového účtu obete, kúpiť si veci na kreditnej karte obete alebo jednoducho obchodovať s povereniami na tmavom webe výmenou za obrovskú sumu.

  7 efektívnych spôsobov, ako môžete chrániť svoje zariadenie pred keyloggery

  Keyloggery sú zvyčajne ťažké odhaliť. Môžete však zvážiť nasledujúce tipy na ochranu Keyloggerov na zistenie, odstránenie a zabránenie Keyloggerom ukradnúť a zneužiť vaše údaje.

  Použite antivírusový program alebo antivírusový program

  Antivírusy alebo antimalware pôsobia ako predvoj proti rôznym typom škodlivých nástrojov, ktoré bežia na kybernetickom priestore. Aj keď na vašom zariadení nemáte podozrenie na žiadny Keylogger ani sa nestretnete so žiadnymi príznakmi škodlivého softvéru, mali by ste pomocou týchto bezpečnostných nástrojov zabrániť budúcim incidentom. Nezabudnite tiež udržiavať vírusovú databázu nástroja aktuálnu, aby ste dokázali čeliť novým a objavujúcim sa hrozbám.

  Nastavte bránu firewall

  Firewall sa používa na nastavenie politiky proti prichádzajúcej a odchádzajúcej sieťovej prevádzke. Výsledkom je, že Firewally sú skutočne účinnou aplikáciou proti škodlivým nástrojom, ako sú Keyloggery. Keďže Keylogger potrebuje internet na odoslanie údajov útočníkovi a internetový prenos prechádza bránou Firewall, existuje veľká šanca, že aplikácia zistí prenos alebo požiadavku na rybolov. Môžete použiť vstavaný firewall systému Windows alebo nastaviť aplikáciu tretej strany.

  Udržujte operačný systém a firmvér aktuálne

  Nezabúdajte, že práve úspešnosť počítačových útokov vedie k bezpečnostnej zraniteľnosti firmvéru systému alebo operačného systému. V skutočnosti hackeri a iní počítačoví zločinci vždy hľadajú nútené zneužitie, ktoré by mohlo viesť k úspešnému narušeniu bezpečnosti, a teda k krádeži údajov..

  Jediným spôsobom, ako zabrániť kybernetickým útokom súvisiacim s bezpečnostnými zneužitiami, je aktualizácia firmvéru alebo operačného systému vášho zariadenia. Výrobca firmvéru zariadenia alebo vývojár OS pravidelne vydáva bezpečnostné opravy, aby pomohol používateľom a ich zariadeniam pred zneužitím..

  Neotvárajte podozrivé e-maily ani odkazy

  Ak máte na svojom zariadení keylogger, aj keď ste vykonali všetky preventívne opatrenia, znamená to, že nástroj musel dostať podozrivý e-mail alebo odkaz, na ktorý ste pravdepodobne klikli. Nikdy neotvárajte ani neklikajte na neznáme e-maily. Nikdy nemôžete poznať obsah e-mailu a hrozby, ktoré z toho vyplývajú. Preto je najlepšie ignorovať alebo odstrániť e-maily, ktoré sa zdajú byť mierne podozrivé.

  Nainštalujte Anti-Keyloggery

  Pomocou anti-keyloggerov môžete zistiť každý keylogger vo vašom systéme alebo zariadení a odstrániť ho navždy. Na internete nájdete bezplatné platené aplikácie. Nezabudnite skontrolovať recenzie a používať spoľahlivé aplikácie.

  Pri používaní anti-keyloggerov je potrebné pamätať na to, že tieto nástroje sú navrhnuté tak, aby odstránili každý typ súpravy protokolovania kľúčov, ktoré má vaše zariadenie, dokonca aj legitímne súpravy, ktoré pracovníci IT používajú na účely uvedené vyššie..

  Pravidelne meniť heslá

  Zmena alebo zmena hesla je tak často jedným z najstarších trikov v knihe. Netreba dodávať, že je to tiež jeden z najlepších postupov ochrany keyloggerov. Pred zmenou hesiel však musíte mať istotu, že vaše zariadenie nemá žiadny keylogger. V opačnom prípade sa vrátite naspäť na štvorec.

  Použite virtuálnu súkromnú sieť

  Antimalware a anti-Keylogger určite môžu Keylogger zistiť a odstrániť. Ak však chcete nasadiť dodatočnú úroveň zabezpečenia, aby ste zabránili budúcim konfrontáciám s Keyloggerom a podobnými hrozbami, odporúčame vám zvážiť použitie VPN spolu s ďalšími preventívnymi opatreniami uvedenými tu..

  PureVPN používa štandardné bezpečnostné protokoly a vojenské šifrovanie na šifrovanie údajov používateľov. Po nastavení a nasadení si používatelia môžu vychutnať bezpečnú komunikáciu a prehľadávať akúkoľvek sieť, ktorú chcú, vrátane verejných Wi-Fi hotspotov, ktoré sú pomerne populárne vďaka zneužitiu a nezabezpečeniu..

  Okrem ochrany vášho zariadenia pred neoprávneným prístupom vám PureVPN tiež umožní spoofovať vašu polohu a vychutnať si online anonymitu a prístupnosť spolu s mnohými ďalšími výhodami.

  Chcete získať späť svoje súkromie online? Možno by ste si mali pozrieť sprievodcov:

    Čo je šifrovanie AES 256 bit (AES)?