Ako skryť IP adresu


Ako skryť IP adresu

Premýšľali ste niekedy, ako konkrétna webová stránka zistí vašu polohu na webe? Možno ste sa pýtali, ako Facebook, Netflix alebo akákoľvek iná webová služba pozná vašu krajinu, aj keď ste z nastavení vypli svoju polohu GPS..

Dôvod, prečo je ľahké zistiť vašu polohu, je to, že vaša adresa IP je ľahko zistiteľná pre každú webovú stránku na internete. A keďže vaša IP adresa môže odhaliť veľa informácií o vás, vždy je užitočné naučiť sa maskovať IP adresu.

Skôr ako budeme pokračovať, musíte sa najskôr naučiť, čo je to IP adresa.

Ako skryť IP adresu

Čo je to IP adresa?

Adresa IP alebo internetový protokol je jedinečný reťazec čísel, ktoré sa často používajú na identifikáciu akéhokoľvek zariadenia, ktoré sa pripája na internet.

Každé zariadenie, ktoré vlastníte, má jedinečnú adresu IP. Táto adresa funguje podobne ako poštový list. Ak je napríklad váš online dotaz písmeno, vaša IP adresa funguje ako spiatočná adresa na obálke. V každom dotaze, ktorý zadáte, je uvedená vaša adresa IP. Odpoveď na váš dotaz sa potom odošle na túto spiatočnú adresu, ktorá predstavuje váš systém.

IP adresa vášho zariadenia nie je priradená náhodne. Spravidla vám ich poskytuje poskytovateľ internetových služieb. To znamená, že vašu IP adresu môžete použiť na zistenie vašej skutočnej fyzickej polohy.

Prečo musím skryť svoju IP adresu?

Možno sa čudujete, prečo musím skryť svoju IP. Dôvodov je veľa a často sa týkajú vášho súkromia na webe. Niektorí ľudia chcú pri prehliadaní webu zostať obzvlášť opatrní. A majú dôvod byť. Je to tak preto, že je známe, že veľa mocných subjektov špionuje ľudí na internete. Patria sem výkonné vládne agentúry ako NSA, CIA atď.

  Ako deaktivovať program Messenger

Ak neviete, aká závažná je táto hrozba pre vaše súkromie, musíte skontrolovať odhalenia, ktoré zverejnil Edward Snowden, nie príliš nedávno. Podľa neho agentúry používajú vašu IP adresu na kontrolu vašej histórie prehliadania. A nezastavia sa tam. Boli tiež oboznámení s hackovaním fotoaparátov a špehovaním ľudí, aj keď v ich najintímnejších chvíľach.

Aj keď online anonymita nie je niečo, čo by vás zaujímalo, stále existujú dôvody, aby sme sa naučili skryť moju IP online. Ďalším dôvodom, prečo sa naučiť technikám maskovania IP alebo duchov IP, je získať prístup k streamovacím kanálom na webe.

Ak napríklad chcete pristupovať k službe Disney + a streamovať ju z miesta, kde nie je k dispozícii, budete musieť maskovať svoju pôvodnú adresu IP a použiť falošnú adresu IP. Ale ako to môžete urobiť? Je to ľahké!

Ako skryjem svoju IP adresu?

Ako je vysvetlené vyššie, v mnohých prípadoch je potrebné skryť vašu adresu IP. Najlepším spôsobom, ako skryť svoju IP adresu, je použiť kamufláž. To znamená, že zostanete skrytí, keď budete na dohľad. Žiadna entita na webe nebude môcť nájsť vašu skutočnú polohu alebo vašu totožnosť.

Existuje veľa spôsobov, ako skryť svoju IP adresu. Niektoré z nich sú uvedené nižšie:

Ako skryť IP pomocou VPN?

Najjednoduchší spôsob, ako aplikovať kamufláž na svoju IP adresu, je použitie VPN. Používanie VPN má mnoho výhod. Neponúka len anonymitu online; umožňuje vám tiež zmeniť adresu IP na iné miesto a ľahký prístup k obľúbeným kanálom.

VPN je v podstate sieť serverov, ku ktorej je možné pristupovať prostredníctvom aplikácie klienta VPN. Tieto servery sa zvyčajne nachádzajú v rôznych krajinách. A majú jednu primárnu funkciu, ktorá vám pomôže zmeniť vašu IP adresu.

  Sledujte BeIN Sports odkiaľkoľvek s VPN

Vždy, keď sa pripájate k serveru VPN, má vaša adresa IP podobu adresy IP tohto servera. Tým sa zmení aj vaša adresa IP a vy môžete predstierať, že ste návštevníkom krajiny, aj keď žijete tisíce kilometrov ďalej..

VPN prichádzajú v rôznych formách. Najlepšie služby VPN sú prémiové. Medzi ne patrí napríklad PureVPN. Tieto služby VPN ponúkajú prístup k najväčším sieťam serverov a svojim používateľom tiež ponúkajú najlepšie funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov.

Napríklad PureVPN ponúka prístup k 2 000+ serverom v 140 krajinách. Ponúka prístup k 300 000+ adresám IP, na ktoré môžete zmeniť. Ponúka tiež šifrovanie end-to-end, aby bola vaša online komunikácia bezpečná. Navyše máte prístup k svojim obľúbeným kanálom, vrátane Netflix USA a Disney + odkiaľkoľvek.

Pripojenie k službe, ako je PureVPN, je najbezpečnejším a najjednoduchším spôsobom, ako skryť moju IP adresu.

Použitie Tor na odskočenie IP adresy

Tor je ďalší nástroj, ktorý vám pomôže skryť IP adresu. Je to tiež najstaršia metóda na maskovanie adresy IP. Na začiatku 2000-tych rokov Tor prišiel na spôsob, ako vás skryť na webe.

V podstate je Tor ako prehliadač, ktorý dokáže odraziť vašu IP adresu na rôznych miestach. Vaša online prevádzka prechádza rôznymi servermi z celého sveta. Vďaka tomu je na webe skrytý.

S použitím Tor však existuje niekoľko problémov. Pre jedného je to pomalé. Vaša IP musí prejsť rôznymi servermi, čo znižuje rýchlosť. Ďalším dôvodom, prečo sa Tor nepoužíva, je to, že už bolo niekoľkokrát ohrozené orgánmi dohľadu. Vyskytli sa prípady, keď boli opýtaní na nevinných, pretože sa zdali podozriví, keď používali Tor.

Proxy na šifrovanie IP

Používanie servera proxy je ďalším spôsobom, ako skryť moju adresu IP. Je to najzákladnejšia možnosť, ktorú môžete použiť na skrytie svojej adresy IP. Proxy server je však príliš základný a často mu chýba dokonalosť, ktorá prichádza s používaním služby VPN. Je známe, že unikajú z vašich adries IP. A im chýba veľa dôležitých bezpečnostných funkcií, ktoré sú potrebné na to, aby bola vaša IP skrytá.

  Čo je to Split Tunneling VPN?

Prečo používať PureVPN na skrytie vašej IP adresy?

Existuje niekoľko spôsobov, ako udržať svoju IP adresu skrytú. Najlepším spôsobom, ako zakryť svoju IP adresu, je použiť PureVPN. S PureVPN môžete pristupovať a používať viac ako 300 000+ IP adries zo 140 krajín. Môžete sa tešiť z najlepšej bezpečnosti a anonymity, ktorú môžete získať. Medzitým môžete tiež pristupovať k svojim obľúbeným streamovacím kanálom a streamovať ich odkiaľkoľvek!

Viac informácií o adresách IP

  • Čo je moja IP
  • Ako skryť IP adresu
  • Anonymná IP
  • Predvolená brána
  • IP adresa smerovača
  • Netgear Router IP
  • Číslo portu
  • Čo je súkromná adresa IP
  • Čo je to adresa IPv6