Ako zakázať WebRTC v prehliadačoch Firefox a Chrome


Ako zakázať WebRTC v prehliadačoch Firefox a Chrome

V roku 2006 bola nedávno objavená veľká bezpečnostná chyba WebRTC. Bezpečnostná chyba ovplyvňuje iba používateľov operačného systému Windows, za to však nemožno obviňovať samotný systém Windows. Táto zraniteľnosť je v zásade známa ako Únik WebRTC, ovplyvňuje používateľov prehliadačov Chrome a Firefox a umožňuje webovým stránkam vidieť skutočnú IP adresu používateľov, aj keď sú za predn. Našťastie existujú niektoré rozšírenia, ktorým sa dá zabrániť WebRTC v prehliadačoch.

img

Ako zakázať únik WebRTC v prehliadači Firefox (Windows OS)

Používatelia prehliadača Mozilla Firefox by mali spustiť prehliadač Firefox a vykonať nasledujúce kroky, aby sa zabránilo úniku WebRTC:

  • Do panela s adresou prehliadača Firefox napíšte about: config.
  • Kliknite na „Budem opatrný, sľubujem!“ (alebo nejaká bezpečnostná správa podobná tejto) [správa závisí od verzie prehliadača Firefox]. Napríklad nová verzia prehliadača Firefox zobrazí varovnú správu „Môže dôjsť k zrušeniu záruky!“ nasledované vysvetlením bezpečnosti nastavení vopred a pod. Ak sa vám zobrazí takáto správa, kliknite na „Prijímam riziko!“
  • Otvorí sa zoznam s vyhľadávacím panelom vyššie. Do tohto vyhľadávacieho panela napíšte: media.peerconnection.enabled a stlačte Enter.
  • Keď sa objaví výsledok, dvakrát naň kliknite, čím zmeníte jeho hodnotu na false.
  • Zatvorením karty dokončite postup.

Ak nechcete prechádzať takýmto hektickým spôsobom, aby ste zabránili úniku WebRTC do prehliadača Firefox, jednoducho nainštalujte rozšírenie PureVPN Firefox..

Rozšírenie prichádza so zabudovanou ochranou proti úniku WebRTC, ktorá vám umožňuje sledovať váš obľúbený obsah alebo použiť akýkoľvek komunikačný nástroj VoIP na spojenie so svojimi blízkymi bez obáv z narušenia súkromia.

Ako zakázať únik WebRTC v prehliadači Chrome (Windows OS)

V prehliadači Chrome nie sú zabudované žiadne nastavenia, ktoré by používateľom umožnili opraviť ich Problémy s únikom WebRTC. Ak chcete zakázať únik WebRTC, používatelia prehliadača Chrome preto musia nainštalovať správne rozšírenie.

  Sledujte BeIN Sports odkiaľkoľvek s VPN

Pred niekoľkými rokmi ľudia používajúci prehliadač Chrome v systéme Windows stiahli doplnok / rozšírenie „blokovať WebRTC“ pre svoj prehliadač Chrome. Rozšírenie však nefungovalo efektívne a skončilo únikom skutočnej adresy IP používateľov.

Rozšírenie prehliadača Chrome PureVPN však preukázalo, že môže úspešne zabrániť úniku WebRTC a skutočnú IP adresu používateľov úplne skryť. Rozšírenie nielen maskuje skutočnú IP adresu používateľov a zabraňuje úniku WebRTC, ale tiež poskytuje šifrovanie na vysokej úrovni, aby bola prevádzka prehliadača používateľov úplne zabezpečená.

Čo je to WebRTC a aké platformy to ovplyvňuje najviac?

„RTC“ vo WebRTC je skratka pre komunikáciu v reálnom čase a používa sa pre hlasové hovory, videorozhovory a zdieľanie súborov p2p. WebRTC nie je chyba, pretože bola pôvodne vyvinutá na uľahčenie vyššie uvedených typov spojení medzi prehliadačmi nezávisle bez závislosti na akýchkoľvek doplnkoch. Od roku 2013 sa odborníci domnievali, že WebRTC by mohol byť užitočný pri zisťovaní miestnej adresy IP používateľa, aj keď je používateľ za sieťou VPN.

WebRTC nemá vplyv na používateľov OSX a Android, takže používatelia prehliadača Chrome alebo Firefox v OSX alebo Android sa s tým nemusia starať. Používatelia Windows však musia podniknúť okamžité kroky, aby zabránili úniku WebRTC a chránili svoju skutočnú IP adresu, aby mohli pokračovať v prístupe k svojim obľúbeným webovým lokalitám alebo obsahu s obmedzeným geografickým obmedzením alebo k obsahu pri používaní anonymnej VPN.

S rozšíreniami prehliadača PureVPN sa už nemusíte starať o problém s únikom WebRTC.

Spoločnosť Google vydala rozšírenie Chrome, " Sieťový obmedzovač WebRTC" ktoré odstraňuje obavy z WebRTC. Rozšírenie je extrémne malé, má iba 7,31 kB, ale je dostatočne účinné na deaktiváciu možnosti viacnásobných trás WebRTC v nastaveniach ochrany osobných údajov prehliadača a zároveň konfiguruje WebRTC tak, aby nepoužíval konkrétne adresy IP..

  Čo je to WebRTC? Ako to funguje a na čo je dobrý?

"Všetky verejné adresy IP priradené k sieťovým rozhraniam, ktoré sa nepoužívajú na webový prenos (napr. Adresa poskytovaná poskytovateľom internetových služieb, keď prehliadate sieť VPN) [sú skryté],"Google hovorí.

Nebolo by však rozumné strácať čas rozšírením, ktoré ponúka iba jednu funkciu, keď rozšírenia prehľadávača PureVPN prichádzajú s ochranou pred únikom WebRTC, zabezpečením online, anonymitou a ďalšími funkciami..

Vychutnajte si úplnú anonymitu a slobodu internetu zabránením úniku WebRTC v prehliadači Chrome alebo Firefox.

Zostaňte v anonymite, PureVPNers!

no-log-img

PureVPN nie je certifikovaný!

Pravidlá spoločnosti PureVPN bez prihlásenia boli overené jedným z popredných nezávislých audítorov so sídlom v USA. PureVPN je nielen najrýchlejší, ale aj overený poskytovateľ No-Log VPN!