Čo je to WebRTC? Ako to funguje a na čo je dobrý?


Čo je to WebRTC? Ako to funguje a na čo je dobrý?

Ako dlho používame internet? Desať rokov alebo dve? V skutočnosti ho možno používali už predtým.

Prechádzame internet, aby sme obchodovali, uskutočňovali online transakcie, používali sociálne médiá, sledovali živé prenosy atď. Okrem toho využívame internet aj na audio a video chat v reálnom čase pomocou služieb ako Skype, WhatsApp a podobne..

Bez ohľadu na to, ako dlho tieto technológie používame, nikdy neberieme chvíľu na to, aby sme pochopili, prečo je táto technológia potrebná alebo ako funguje, pokiaľ nenarazíme na problém, ktorý nás núti hlboko sa kopať a dozvedieť sa o ňom viac..

img

tak, čo je WebRTC? Je to skutočne jedna z otázok (alebo problémov), ktoré často netizény často trápia, najmä pokiaľ ide o používateľov VPN.

Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, o čom je táto technológia, ako to v skutočnosti funguje a o akých aspektoch to musia používatelia VPN vedieť.

Čo je to WebRTC?

WebRTC je skratka pre webové komunikácie v reálnom čase. Ako už názov napovedá, jedná sa o technológiu, ktorá umožňuje vzájomnú komunikáciu medzi prehliadačmi alebo zariadeniami. Komunikácia môže byť v akejkoľvek forme, t.j. zdieľanie údajov alebo textová a videokonverzácia v reálnom čase.

Jedným z dôležitých aspektov, vďaka ktorým je táto technológia obľúbená, je jej samosprávna funkcia. Inými slovami, nevyžaduje sa na to, aby sa na pripojenie dvoch partnerov a umožnenie komunikácie v reálnom čase pridali doplnky, rozšírenia alebo doplnky. V skutočnosti nemusíte sťahovať WebRTC. Vyžaduje sa iba HTML5, JavaScript alebo API, ktoré fungujú v prehliadači.

Jednoducho povedané, WebRTC umožňuje webovým aplikáciám spúšťať funkcie ako:

  • Zdieľanie súborov
  • Video konferencia
  • Zdieľanie obrazovky
  • Vysielanie atď.

Ako sa WebRTC začal?

WebRTC začal ako open-source projekt v roku 2011 spoločnosťou Google a od tej doby sa technológia významne rozvinula.

  Ako sa pozerať na play-off MLB online

Pretože WebRTC je projekt s otvoreným zdrojom, použitie je úplne zadarmo a vývojári z celého sveta využívajú API WebRTC na vytváranie rôznych webových aplikácií. Väčšina populárnych bezplatných prehliadačov ako Chrome a Firefox má v skutočnosti zabudovanú technológiu WebRTC.

WebRTC sa v súčasnosti považuje za štandardný komunikačný prostriedok v reálnom čase prostredníctvom pracovnej skupiny pre internetové inžinierstvo (IETF), ako aj konzorcia World Wide Web (W3C)..

Čo robí WebRTC populárnou technológiou?

Pred zavedením technológie WebRTC museli používatelia strácať čas inštaláciou a používaním doplnkov tretích strán. Navyše vývojári museli nasadiť C / C ++ (programovací jazyk), čo si vyžaduje čas a zdroje kvôli nekonečným vývojovým cyklom..

WebRTC robí všetky tie problémy používateľov, ako aj vývojárov, navždy. Všetko, čo potrebujete na spustenie technológií podporujúcich WebRTC, je rozhranie API WebRTC alebo JavaScript API.

Okrem rozhraní API je WebRTC zabudovaný v rôznych populárnych prehliadačoch, ako je Google Chrome, Mozilla Firefox, atď. Je tiež dôležité si uvedomiť, že WebRTC sa neobmedzuje iba na webové prehliadače, ale táto technológia sa rozširuje aj na mobilné operačné systémy. Napríklad môžete používať WebRTC v systéme Android.

Táto technológia skutočne umožňuje používateľom prístup k mikrofónu a kamere zariadenia, aby si mohli vychutnať komunikáciu v reálnom čase. Teraz by vás mohlo zaujímať …

Ako funguje WebRTC?

Pretože WebRTC umožňuje komunikáciu v reálnom čase alebo zdieľanie údajov, vyžaduje sa pripojenie aktuálnej lokálnej IP koncového bodu. Na komunikáciu s iným prehliadačom potrebuje táto technológia RTCPeerConnection. Táto technológia potom prechádza protokolom Session Description Protocol (SDP).

ako funguje webrtc

Avšak kvôli zapojeniu brány firewall alebo prechodu NAT (Network Address Translation) nemôžu dvaja rovesníci vidieť vzájomnú lokálnu IP adresu. Tu servery STUN (Session Traversal Utilities for NAT) / TURN (Traversal Using Relay around NAT) pomáhajú kolegom pripojiť sa.

  Ako nájsť lacné lety do Thajska

Na čo sa WebRTC používa?

Existuje veľké množstvo prípadov použitia WebRTC, ktoré môžu siahať od jednoduchej audio alebo video komunikácie po zdieľanie súborov alebo dokonca zdieľanie obrazovky, atď..

WebRTC umožňuje používateľom navzájom komunikovať prostredníctvom svojho webového prehľadávača (napríklad pomocou Skype alebo WhatsApp), bez toho, aby si inštalovali ďalší doplnok alebo doplnok..

Pretože táto technológia poskytuje funkciu aktívnej interakcie medzi prehliadačmi, takúto schopnosť môže využiť zákaznícka podpora, aby mohli odpovedať na otázky v reálnom čase..

Po pravde povedané, existuje veľké množstvo služieb, ktoré využívajú technológiu WebRTC ako obchodný model a ponúkajú používateľom komunikačných služieb na báze prehliadača na celom svete.

WebRTC sa neobmedzuje iba na online komunikáciu, ale táto technológia rozširuje jej použitie na rovnomerné zdieľanie súborov, ako aj zdieľanie obrazovky.

Je WebRTC bezpečný?

Možno sa teda pýtate, či je „WebRTC bezpečný?“. Áno, WebRTC je bezpečný, pretože používa šifrovanie end-to-end. V dôsledku toho sa žiadna tretia strana nemôže zobraziť vaše údaje. Ale ak používate VPN, zlá správa je, že WebRTC môže uniknúť z vašej adresy I.P.

Čo je únik WebRTC a prečo by sa používatelia VPN mali obávať?

Aj keď WebRTC ponúka viacero výhod, únik WebRTC je závada, ktorá ovplyvňuje prehliadače Firefox a Chrome v systéme Windows. Preto, ak je používateľ za sieťou VPN a sieť VPN nie je chránená pred únikom WebRTC, môže závada spôsobiť únik skutočnej adresy IP používateľa. V skutočnosti môžete ľahko skontrolovať, či váš prehľadávač uniká z vašej adresy IP alebo nie.

Hlavy hore! Prehliadač pravdepodobne uniká z vašej adresy IP kliknite tu vedieť viac.

Ak dôjde k úniku skutočnej adresy IP, používateľ by bol vystavený vládnemu dohľadu, monitorovaniu ISP, hackerom alebo iným počítačovým zločincom..

  Disney + nepracuje s VPN?

Používatelia používajú VPN nielen na obchádzanie obsahu, ktorý nie je k dispozícii v regióne, ale aj na zabezpečenie ich online údajov, čo je možné prostredníctvom šifrovacích protokolov VPN. VPN preto nielenže poskytuje svojim používateľom anonymitu, ale aj úplnú online bezpečnosť.

Je to preto, že používatelia sa snažia nájsť spôsoby, ako zabrániť úniku WebRTC.

Ako sa vyhnúť úniku WebRTC?

Pretože únik WebRTC je vážnym problémom používateľov VPN, je dôležité, aby sa záležitosť okamžite riešila. Našťastie existujú preventívne opatrenia, prostredníctvom ktorých môžete zakázať únik WebRTC vo Firefoxe aj v prehliadači Chrome.

 Naučte sa, ako zabrániť únikom WebRTC v prehliadačoch Firefox a Chrome.

Keďže táto technológia nebola implementovaná do všetkých bežne používaných webových prehľadávačov, používatelia sa možno budú musieť držať prostriedkov, ktoré nepatria medzi WebRTC, a komunikovať so svojimi blízkymi..

Bez ohľadu na to, pre používateľov VPN sa únik WebRTC môže prejaviť v obrovských problémoch, a preto je potrebné, aby podnikli potrebné kroky na zabránenie úniku.

Chcete získať späť svoje súkromie online? Možno by ste si mali pozrieť sprievodcov:

no-log-img

PureVPN nie je certifikovaný!

Pravidlá spoločnosti PureVPN bez prihlásenia boli overené jedným z popredných nezávislých audítorov so sídlom v USA. PureVPN je nielen najrýchlejší, ale aj overený poskytovateľ No-Log VPN!