VoIP VPN nedir ve neden ihtiyacınız var?


VoIP VPN nedir ve neden ihtiyacınız var??

Viber ve Skype gibi VoiP hizmetleri, geleneksel sabit hatlara popüler alternatiflerdir, ancak her yerden erişilemez. PureVPN ile sanal konumunuzu bu uygulamaların bulunduğu bir ülkeye değiştirebilir ve herhangi bir engel olmadan kullanabilirsiniz.

. VOIP VPN Logosu

VoIP veya İnternet Üzerinden Ses Protokolü’nün ortaya çıkışı sadece hayatımızı kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda daha uygun fiyatlı oldu. Kullanıcıların bir internet telefonu hizmeti almalarını sağlayan teknoloji sayesinde, o günlerde pahalı aramalar çoktan gitti.

1990’lı yılların ortalarında sahnede ilk ortaya çıktığında, çağrı yapma ve alma konusunda zorluklar yaşandı. Bununla birlikte, VoIP artık ilerlediğine göre, arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla kristal netliğinde görüşmelerin tadını çıkarmak çok daha kolay.

Günümüzde Skype, Viber, Google Hangouts ve Vonage dahil olmak üzere birçok popüler VoIP hizmeti bulunmaktadır. Ancak VoIP Asya ve Orta Doğu’daki bazı ülkelerde engellendiğinden veya kısıtlandığından. Bu hizmetlere erişmek için sanal konumunuzu değiştirmeniz gerekir.

Tam olarak bir VoIP VPN’nin yararlı olabileceği yer burasıdır, çünkü IP adresinizi istediğiniz herhangi bir ülkeye değiştirir. Dahası, VoIP servislerini kullanmakla ilgili gizlice dinleme endişelerini önlemek için de buna ihtiyacınız var..

VoIP VPN nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, bir VoIP VPN, tüm VoIP trafiğinizin geçeceği şifreli bir tünel oluşturacaktır. Sonuç olarak, güvenlik duvarı kısıtlamalarını aşabilir ve güvenli bir şekilde arama yapabilirsiniz.

Ayrıca, gerçek IP adresinizi gizler ve seçtiğiniz VPN sunucusuna dayalı olarak yeni bir adres atar. Bu sizi çevrimiçi anonim yapar ve bölgenizde engellenmiş olsalar bile VoIP servislerine erişmenizi sağlar.

VoIP Hizmetleri Nerede Engellendi?

Çoğu VoIP hizmetini engelleyen ülkelerin listesi aşağıdadır:

 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Çin
 • Suudi Arabistan
 • Kuveyt
 • Kuzey Kore
 • Katar
 • Mısır
 • Ürdün
 • Guyana
 • Umman
 • Libya
 • Paraguay
 • Meksika
 • Karayip

Bu listedeki tüm ülkelerin VoIP’yi sürekli olarak engellemediğini unutmayın. Bazıları VoIP hizmetlerini sadece kitlesel protesto veya siyasi muhalefet gibi belirli bir süre için engellerken.

VoIP için VPN Kullanmanın Avantajları

Artık bir VoIP VPN’nin tam olarak ne olduğunu biliyorsunuz, elde edebileceğiniz avantajlara bir göz atalım.

Daha İyi Fırsatlar

Gerçekten de VoIP hizmetleri ücretsiz uluslararası aramalar yapmanıza izin verir, ancak sabit hatlardan veya cep telefonlarından arama yaparken ödeme yapmanız gerekir. Bu arama ücretleri, aradığınız konuma bağlı olarak biraz pahalı olabilir.

  Messenger'ı Devre Dışı Bırakma

Örneğin, İngiltere’deyseniz, 400 dakikalık bir Skype aboneliği kadar maliyetlidir Aylık 6,00 £.

Ancak, ABD’deki bir VPN sunucusuna bağlanırsanız, daha ucuz bir anlaşma sağlayabileceksiniz. Sınırsız mobil ve sabit hat dakika Aylık 2,99 ABD doları.

VoIP için bir VPN kullanarak, bir VoIP sağlayıcısının fiyatlarını farklı ülkeler üzerinden karşılaştırabilirsiniz, böylece en ucuz yerden satın alabilirsiniz.

Kısma Yok

Düzenli olarak birkaç saat süren VoIP aramaları yaparsanız, çok fazla veri kullandığınız için İnternet Servis Sağlayıcınızın (İSS) bant genişliğinizi azaltma ihtimali yüksektir. Böyle bir durumda, ses kalitesinde önemli bir düşüş göreceksiniz..

İSS’niz bunu “ağ trafiğini yönetmek” veya “bant genişliği tıkanıklığını azaltmak” için yaptıklarını iddia edecek, ancak bu genellikle sizi daha pahalı bir veri planına yükseltmeye ikna etme girişimidir. IP VPN üzerinden bir ses ile ISS’nizin trafiğinizi görmesini engelleyen, bir bütün olarak azaltmayı önleyebilirsiniz.

Birinci Sınıf Güvenlik

VoIP aramalarınızın doğru teknik bilgi ve ekipmana sahip herkes tarafından yakalanabileceğini ve gözetilebileceğini biliyor muydunuz? Skype gibi VoIP hizmetleri şifreli olduğunu iddia etse de, geçmişte bilgisayar korsanlarının kullanıcılara kulak misafiri olmak için kusurları kullandıkları durumlar oldu.

Ayrıca VoIP trafiğiniz İSS’ler tarafından da izlenebilir ve kısıtlayıcı hükümetler için de aynı şey söylenebilir. VoIP konuşmalarınızı gerçekten gizli tutmak istiyorsanız, VoIP için bir VPN kullanmak, tüm Internet bağlantınızı askeri sınıf şifreleme ile güvence altına alacağı için en iyi seçenektir..

Toplam özgürlük

VoIP’in satın alınabilirliği ve gizliliği (belirli bir dereceye kadar) bu hizmetleri sadece dünya çapında son derece popüler hale getirmekle kalmadı, aynı zamanda bazı ülkelerin bunları tamamen engellemesine yol açtı. Bazı ülkelerde, telcos hükümetleri VoIP kullanımını engellemeye zorlar, böylece kârlarını koruyabilir ve koruyabilirler.

Diğerlerinde hükümetler VoIP hizmetlerine erişimi kısıtlar, çünkü sansür yasalarını aşmak veya siyasi olarak gizli bilgi alışverişinde bulunmak için kullanılabilirler. IP VPN üzerinden ses, bu barikatları atlamanıza yardımcı olarak, istediğiniz VoIP hizmetlerini gönül rahatlığıyla kullanma özgürlüğü verir.

VoIP için bir VPN ile Çevrimiçi Oyun Sesli Sohbet Nasıl Engellenir?

Çevrimiçi oyunlar büyümeye devam ediyor, League of Legends, Battlefield, Call of Duty ve Counter-Strike gibi birçok oyun birçok oyuncunun kalbini yönetiyor. Bu oyunlarla ilgili yaygın olan şey, ekip odaklı olmaları ve takım arkadaşlarıyla sesli sohbeti desteklemeleri..

  Android TV için En İyi VPN'i indirin

Ancak, bazı hükümetler oyun içi sesli sohbeti bile engelleyerek genel oyun deneyiminizi mahvediyor! Kendinizi bir VoIP VPN ile donatarak, bu blokları kolayca aşabilir ve sesli sohbet kullanarak çevrimiçi oyunlarda takım arkadaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz.

Size yakın bir yerde ve VoIP’in kısıtlanmadığı veya engellenmediği bir ülkede bulunan bir VPN sunucusu seçmeniz yeterlidir. Ardından, devam edin ve bağlıyken oynamak istediğiniz oyuna başlayın – ekip sesli sohbet özelliği artık engellenmeyecek!

VoIP VPN Kullanarak Ücretsiz Arama Yapma?

IP Üzerinden Ses VPN kullanarak ücretsiz VoIP aramaları ile ilgili olarak internette dolaşan birçok soru var. Çoğu VoIP hizmeti için tek gelir biçimi, gerçek mobil ve sabit hat numaralarını aramak için kredi sattığından, bir VoIP VPN ile ücretsiz görüşme yapmak mümkün değildir.

Bununla birlikte, VoIP için bir VPN yardımıyla kesinlikle daha ucuz arama ücretleri alabilirsiniz. Favori VoIP hizmetlerinizde mümkün olan en iyi fiyatları nasıl alacağınızı öğrenmek için yukarıda tartışılan örneğe bakın (daha önce yapmadıysanız).!

VoIP için bir VPN mi satın alıyorsunuz? İşte Aramanız Gereken 6 Şey

VoIP için en iyi VPN, VoIP hizmetlerindeki kısıtlamalardan veya bloklardan kolayca kaçabilir. Üstün arama kalitesi sağlarken, güvenli ve anonim bir bağlantı da sağlamalıdır. Bir VPN satın alırken aşağıdakilere bakın:

1. Anti-Logging Politikası

Diğer tüm servis sağlayıcılarda olduğu gibi, VPN servisiniz üzerinden yönlendirilen trafik de kaydedilebilir. Bir üçüncü taraf verilerinize erişim talep ederse, gizliliğiniz yabancılara çok iyi maruz kalabilir. Bu nedenle, kesin bir anti-logging politikası olan bir VPN’i tercih etmelisiniz – eğer günlük yoksa, paylaşılamazlar!

2. Cihaz Uyumluluğu

Bugünlerde VoIP hizmetleri hem masaüstlerinde hem de mobil cihazlarda kullanılabilir. Dolayısıyla, VoIP kullanırken bir VPN kullanmak istiyorsanız, VPN yazılımını / uygulamasını aramayı yaptığınız aynı cihazda çalıştırmanız gerekir. Neyse ki, en iyi VPN sağlayıcıları çok çeşitli cihazlar için kullanımı kolay istemciler sunacak.

3. Bağlantı Hızı

Bir VPN, gerçekleşen şifreleme işlemi nedeniyle genellikle İnternet bağlantınızı bir dereceye kadar yavaşlatır. Bununla birlikte, en iyi VPN’lerin bunun için geçici çözümleri vardır, böylece çevrimiçi güvenliğinizden ödün vermeden en yüksek hızları sunabilirler. Mükemmel çağrı kalitesi sağlamak için bu çok önemli bir faktördür.

4. Gizlilik Dostu Yargı Yetkisi

VPN sağlayıcınız sıkı günlük düzenleme düzenlemelerine sahip bir ülkede bulunuyorsa, çevrimiçi etkinliğinizin kayıtlarını tutmak ve bir kolluk kuvveti erişim istediğinde bunları teslim etmek dışında başka seçenekleri yoktur. Bu gizliliğin ihlalini önlemek için, daima gizlilik yanlısı yasalara sahip ülkelerde kayıtlı VPN’leri seçin.

  Basit bir kesmek: Kodi NBC izlemek nasıl ortaya!

5. Sunucu Dağıtımı

Gecikme VoIP deneyiminizi yaratabilir veya bozabilir ve buna ve bağlandığınız uzak sunucu arasındaki mesafe gibi, buna katkıda bulunan bir dizi faktör vardır. Bir VPN hizmetinin yaygın olarak dağıtılmış bir sunucu ağı varsa, gecikmeyi olabildiğince azaltmak için size daha yakın bir sunucu seçebilirsiniz..

6. Premium Özellikler

En iyi VPN hizmetleri, Internet’teki gizliliğinizi, güvenliğinizi ve anonimliğinizi geliştirmek için bir dizi birinci sınıf özellik (şifrelemenin yanı sıra) ile birlikte gelir. Örneğin, İnternet Kill Switch bir zorunluluktur çünkü öngörülemeyen bir VPN bağlantı düşüşü durumunda VoIP trafiğinizi otomatik olarak durduracaktır.

PureVPN – VoIP için En İyi VPN!

VoIP için en iyi VPN’i arıyorsanız, PureVPN’den başka bir yere bakmayın. Yalnızca günlüksiz katı bir politika izlemiyoruz, aynı zamanda tüm büyük platformlar için özel uygulamalar ve yazılımlar sunuyoruz. Dahası, merkezi Hong-Kong’da olduğumuz için, uymamız gereken zorunlu veri saklama yasaları yoktur.

2.000’den fazla VPN sunucumuz, bulunduğunuz yerden bağımsız olarak size gecikmesiz VoIP aramaları sağlamak için kendi kendini optimize eder. Ayrıca VoIP deneyiminizi yepyeni bir seviyeye taşıyan bir dizi özellik sunuyoruz; bunlardan bazıları devrim niteliğindeki Ozon ve Yerçekimi ile İnternet Kill Switch, WebRTC Sızıntı Koruması gibi diğerleri.

VoIP VPN Nasıl Kullanılır?

Bir VoIP VPN kurmak ve kullanmak için şu basit adımları izleyin:

 1. İhtiyaçlarınıza en uygun PureVPN aboneliği edinin.
 2. PureVPN uygulamasını veya yazılımını indirin.
 3. Arama yapmadan önce istediğiniz sunucu konumuna bağlanın.

PureVPN sadece IP adresinizi gizlemekle kalmayacak, aynı zamanda tüm VoIP trafiğinizi uçtan uca AES 256 bit şifreleme ile güvence altına alacaktır. Böylece, VoIP hizmetlerini kısıtlanmış veya engellenmiş ülkelerde bile her yerden kullanabilirsiniz!

PureVPN ile aşağıdaki VoIP servislerine erişin:

 1. Viber
 2. Telgraf
 3. WeChat
 4. anlaşmazlık
 5. HAT
 6. Messenger ve daha fazlası….

Şeyleri Sarmak

PureVPN gibi güvenilir bir VoIP VPN almak çok önemlidir. Hiç kimsenin radarına girmeden VoIP servislerine rahatça erişmek ve kullanmak istiyorsanız. Sesli aramalarınızın güvenliğini ve gizliliğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda arama kalitenizi de artırır ve hatta en iyi arama ücretlerini almanızı sağlar.