Anonim VPN nedir


Anonim VPN nedir

10 Şubat 2023

İnterneti bir anonimlik katmanıyla kullanmak istiyorsanız, anonim bir VPN sadece cephaneliğinizde ihtiyacınız olan araçtır. Askeri düzeyde şifreleme ve IP adresi maskelemenin gücünü birleştirerek, çevrimiçi etkinliklerinizi size geri bağlanmaları konusunda endişelenmeden gerçekleştirebilmenizi sağlar..

anonim vpn

Anonimlik günümüzün temel ihtiyacı olmakla birlikte her netizenin temel hakkıdır. Neden öyle? Bunun nedeni, ISS’ler gibi üçüncü tarafların çevrimiçi etkinliğinizle ilgili verileri depolamasıdır.

Çevrimiçi olarak ne izlediğiniz, hangi web sitelerine göz attığınız ve hangi ödeme yöntemlerini kullandığınız. İster inanın ister inanmayın, her şey siz bile bilmeden saklanır ve izlenir. Burada, anonim bir VPN hizmeti sizi en iyi şekilde koruyabilir!

Çevrimiçi Anonimlik Nedir??

Kabul edelim – insanların büyük çoğunluğu, ister gerçek hayatta ister çevrimiçi olsun, anonim olmakla ilgilenmez. Bunun nedeni, şirketlerle her iş yaptığımızda kişisel bilgilerimizden bazılarını gönüllü olarak teslim etmemiz şartlandırılmıştır..

anonim vpn

Postanız, adınız ve adresiniz yazılı olarak kapınıza teslim edilir. Telefon rehberlerinde isimlerimizle birlikte telefon numaraları listelenir. Çevrimiçi bir şey satın almak istiyorsanız, bir ad, adres ve ödeme bilgileri sağlamanız gerekir.

İnsanlar yaratıklara doğaları gereği güveniyorlar, ama problem burada yatıyor. Özellikle verileriniz söz konusu olduğunda kimseye körü körüne güvenemezsiniz. Bu nedenle, bazılarımızın çevrimiçi ortamda daha anonim olmak için önlemler alması sürpriz değil.

Bu, günlük konuşmalarda tam olarak karşılaşacağınız bir kelime olmadığından, biraz açıklamamıza izin verin. Birinden anonim bir mektup aldığınızda, adı bilinmeyen bir kişinin gönderdiği anlamına gelir.

İnternet anonimlik olarak da bilinen çevrimiçi anonimlik biraz farklıdır. Sonuçta, ismimizden daha fazlasının gizlenmesini istiyoruz. Bizimle ilgili her şeyi gizli tutarken internette eylemler yapabilme becerisidir..

Anonim VPN Nasıl Yardımcı Olabilir?

İnterneti kullandığınızda, şifrelenmemiş trafiğiniz ve herkes tarafından müdahale edilebilir. Daha sonra kimlik hırsızlığı yapmak için kullanabilirler, bu süreçte kazandığınız parayı çalabilirler!

Dahası, gerçek IP adresiniz de dış dünyaya açık bırakılır. Çevrimiçi etkinliğinizin size reklamverenler, İSS’ler ve diğer ajanslar tarafından izlendiği anlamına gelir. Kısacası, yaptığınız her şey herkes tarafından görülebilir.

  Mac veya iOS'ta Safari Nasıl Silinir

Çevrimiçi ortamda tamamen anonim kalmak istiyorsanız, anonim bir VPN hizmeti almanız gerekir. Size anonim bir IP adresi atar. Ayrıca, askeri düzeyde şifreleme ile verilerinizi uçtan uca korur. Sonuç? Bir anonimlik pelerini ile gezinebilirsiniz!

Anonim VPN’e İhtiyacınız Olan 6 Neden

ISS’lerin çevrimiçi etkinliğinizi izlemesini durdurmak mı istiyorsunuz? Özel bilgilerinizi herkes tarafından toplamaktan yoruldunuz mu? Netflix’in ABD sürümünde bulunan içeriğe erişilemiyor?

Anonim bir VPN hizmetine kaydolarak kendinizi internetin en kötülerinden koruyabilirsiniz. Kendinizi anonim bir VPN ile donatmanız için bazı nedenler:

1. Herkese Açık Wi-Fi ile Güvende Olun

Herkese açık Wi-Fi’yi kim sevmez? Neredeyse her yerde bulunabilir ve hareket halindeyken bağlı kalmanızı sağlar. Herkese açık Wi-Fi’nin rahatlığı yadsınamaz, ancak bu ağların güvenli olmadığını belirtmek gerekir..

Çoğu halka açık Wi-Fi bağlantısının kullanıcılara çok az veya hiç güvenlik sağlamadığı bilinen bir gerçektir. Siber suçluların İnternetinizi ele geçirebileceği ve verilerinizi çalabileceği anlamına gelir.

Herkese açık Wi-Fi kullanmadan önce anonim bir VPN’ye bağlanın. Tarama oturumlarınızın şifrelenmesini sağlar. Bu şekilde, hiç kimse bilgilerinize ulaşamaz ve bunu yapsalar bile, deşifre etmek o kadar kolay değildir.

2. Herhangi Bir Web Sitesine Erişin & içerik

Bir tatilde olduğunuzu ve ABD Netflix’te mevcut TV şovlarını ve filmlerini yayınlamak istediğinizi varsayalım. Akış hizmetine erişmeye çalışıyorsunuz ancak bölgesel sınırlamalar nedeniyle yapamıyorsunuz.

Başka bir deyişle, ABD Netflix’i hiçbir yerden izleyemezsiniz. Bu hizmetler, bulunduğunuz yeri belirlemek için IP adresinizi kullanır. IP’nizi bularak sitelerine erişimi engellerler. Anonim bir VPN ile tam çevrimiçi erişilebilirliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Yukarıdaki örnekte, bir ABD sunucusuna bağlanmanız ve bir Amerikan IP adresi almanız gerekir. Bu, Netflix’i Amerika’dan eriştiğinizi düşünmesi için kandıracak. Ayrıca, herhangi bir engel olmadan tercih ettiğiniz içeriği izleyeceksiniz!

3. Araç Kiralamada Tasarruf Edin & Uçak

Seyahat etmenin pahalı bir mesele olması gerekmez. Ve aslında araba kiralama ve uçuş rezervasyonlarında binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. Nasıl? Bilmiyorsanız, bu şirketler kullandığınız IP adresine bağlı olarak fiyatlandırır.

  Yurtdışından My5'i izleyin

Anonim bir VPN kullanarak IP adresinizi değiştirebilir, farklı bölgelerden aldığınız fiyatları kontrol edebilir ve en ucuz olandan satın alabilirsiniz. Aynı konsept otel odaları için de geçerlidir. Harika şeyler, doğru?

4. Hükümet Gözetiminde Gezinin

Dünya çapında, vatandaşlarının İnternet kullanımını ulusal güvenlik adına izleyen birçok hükümet var. İran, Rusya, Kuzey Kore ve Çin gibi ülkelerde bu uygulama açıkça yürütülmektedir. Bazı Batılı güçlerin hükümetleri bile çevrimiçi ortamda ne yaptığınız hakkında bilgi toplar.

İster ihbarcı olun ister anonim kalmak isteyen biri olun, anonim VPN edinin! İnternet bağlantınızı şifreler, hükümetlerin sizi izlemesini imkansız hale getirir..

5. Çevrimiçi Güvenliğinizi Artırın

Kimlik hırsızlığının ABD’deki en yaygın siber suçlardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Cirit Stratejisi tarafından yapılan bir araştırmaya göre & Araştırma, 14.4 milyon Amerikan vatandaşının geçen yıl kimlik hırsızlığına kurban gitmesi.

Bu rakamlar 2023’ye göre daha düşük olsa da, kimlik hırsızlığının kurbanlar için sinir bozucu bir deneyim olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Neyse ki, anonim bir VPN çok ihtiyaç duyulan güvenlik ve gönül rahatlığı sağlar. Bunu karmaşık şifreleme algoritmaları kullanarak yapar.

6. Hedefli Reklamlardan Kaçının

Çevrimiçi olarak gördüğünüz reklamların ilgi alanlarınızla nasıl ilişkili olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bu bir tesadüf değil! Şirketler, web sitelerindeki davranışlarınızı izlemek ve size hedefli reklamlar sunmak için diğer yöntemlerin yanı sıra çerezleri kullanır.

Gittiğiniz her yerde sizi takip eden bu sinir bozucu reklamlar olmadan göz atacaksanız, ihtiyacınız olan şey bir VPN bağlantısıdır. Gerçek IP’niz gizlendiğinde, reklamverenlerin satın alma kararlarınızı etkilemesi zorlaşır.

PureVPN – En İyi Anonim VPN

Diğer birçok internet kullanıcısı gibi anonimliğinizden endişe ediyorsanız, PureVPN’den daha iyi bir çözüm yoktur. Çevrimiçi anonimliğinizi nasıl koruduğunuzda devrim yaratacak özelliklerin harika bir karışımını sunar.

IPv6 Kaçak Koruması

IPv6 sızıntıları, anonim bir VPN’ye bağlı olsanız bile gizliliğinizi tehlikeye atabilir. Neyse ki, PureVPN’in Windows uygulaması IPv6 sızıntı korumasına sahiptir!

Global Sunucu Ağı

Bazı ülkelerde gizlilik dostu yasalar, bazılarında ise gizlilikle mücadele yasaları vardır. 2.000’den fazla VPN sunucusu hizmetinizde, gizlilik yanlısı ülkelere geçiş yapabilirsiniz.

  MisFit Mods Lite Kodi Nasıl Kurulur

Herhangi Bir Web Sitesine Erişin

300.000’den fazla anonim IP’ye sınırsız erişim sağlayan anonim VPN hizmetimizle eksiksiz İnternet özgürlüğünün tadını çıkarın.

DNS Sızıntı Koruması

DNS sızıntıları çevrimiçi gizliliğiniz için bir tehdittir. En iyi anonim VPN her zaman bir DNS sızıntı koruma garantisi ile birlikte gelir.

Çoklu Protokoller

Bir VPN kullandığınızda, sadece anonimlik değil, hız da istersiniz. Birden fazla VPN protokolüne erişiminiz olması size her iki dünyanın en iyisini verecektir.

IP Adresi Maskeleme

VPN kullanıcılarımız, günlük çevrimiçi etkinliklerini tam bir anonimlikle sürdürmek için IP adresi maskelemesini kullanabilir.

İnternet Öldürme Anahtarı

PureVPN gibi güvenilir bir anonim VPN, bir DNS sızıntısı veya bağlantı kesilmesi durumunda bir kullanıcının tüm etkinliklerini durduran IKS özelliği sunar.

WebRTC Kaçak Koruması

Kusursuz WebRTC sızıntı korumamızla gerçek IP adresinizin ve kimliğinizin çevrimiçi sızmasını önleyin.

Askeri Sınıf Şifreleme

256-bit en yüksek seviyede olmak üzere birçok biçimde gelir. Şifreleme, yetkisiz erişimi uzak tutarken güvenli bir tünel üzerinden internete bağlanmanızı sağlar.

Bölünmüş Tünel Açma

Bölünmüş tünelleme özelliği hassas verileri VPN tünelimiz üzerinden kanalize ederken, geri kalanlar İSS’nizin sunucularından geçirilir.

PureVPN Kullanarak İnternette Nasıl Anonim Olunur?

PureVPN ile 4 basit adımda çevrimiçi olarak anonim olabilirsiniz:

1. En uygun VPN aboneliği satın alın

2. VPN uygulamasını tercih ettiğiniz cihaza indirin.

3. Şimdi bağlanmak için bir VPN sunucusu konumu seçin.

4. VPN tünelini etkinleştirmek ve anonim olarak gezinmek için “Bağlan” düğmesine basın!

Bugün Anonim VPN Alın!

Bugün, anonim bir VPN’ye sahip olmak artık bir seçenek değil bir zorunluluktur. Çevrimiçi kimliğinizin korunduğunu bilerek İnternet’e göz atabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, herhangi bir sınırlama olmaksızın İnternet’e erişebilmenizi sağlar.

PureVPN gibi güvenilir bir anonim VPN hizmetine kaydolun. Web sitelerinin ve içeriğin kilidini açın, genel Wi-Fi ağlarını güvenli bir şekilde kullanın, devlet gözetiminden kaçının ve her yerden tüm avantajlardan yararlanın.