Akış İhtiyaçlarınız İçin En İyi Kodi Alternatifleri


Akış İhtiyaçlarınız İçin En İyi Kodi Alternatifleri

Yayınlandı: 02 Temmuz 2023

Kodi eklentilerinin kapatılmasından mı endişeleniyorsunuz? Ardından, kilitleme günlerinde akış cihazlarınızda en iyi Kodi alternatiflerini kullanın. Akış deneyiminizi geliştirmek ve herhangi bir akış kanalının kilidini istediğiniz yerden açmak için PureVPN’i yalnızca 0,99 ABD doları karşılığında kullanmayı unutmayın.

  • Stremio
  • Plex
  • Emby
  • Medya Portalı
  • OSMC
  • Evrensel Medya Sunucusu

img

Kodi, uzun süredir ve iyi nedenlerle akış topluluğunun konuşması olmuştur. Kodi, mevcut en çok yönlü medya merkezlerinden biri olmasının yanı sıra, sunduğu çok sayıda eklenti sayesinde ücretsiz bir akış uygulaması olarak eğlenceyi iki katına çıkarıyor. Ancak Kodi’yi çevreleyen yasal sorunlarla, popüler eklentilerinin çoğunun zaman zaman kapanmasına neden olan kullanıcılar, diğer alternatifleri düşünüyor. Aşağıda, 2023’da yükleyebileceğiniz ve kullanabileceğiniz en iyi altı Kodi alternatifini listeledik.

Atlamak…

Neden Kodi Alternatifine İhtiyacınız Var??

Yasal sorunların yanı sıra, kullanıcıların akış ihtiyaçları için Kodi alternatifine ihtiyaç duymasının birkaç nedeni vardır..

Kodi’nin harika medya oynatma özellikleri vardır, ancak uygulamanın arayüzü çok sayıda kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratır. Gelişmiş işlevsellik ve daha iyi özelliklerle donatılmış en son Kodi Leia sürümünün piyasaya sürülmesiyle bile, kullanıcı arayüzü hala biraz sıkıcı ve kullanımı çok eğlenceli değil.

Kullanıcıların bir alternatifi tercih etmesinin bir başka nedeni Kodi’nin bir DIY projesi olmasıdır. Kodi aşağıdan yukarıya doğru kişiselleştirmeye izin verir ve bu çok çaba gerektirir. Birden çok eklentiyi manuel olarak yüklemek ve yönetmek bazıları için göz korkutucu bir görev olabilir, bu nedenle kullanıcılar genellikle daha kullanıcı dostu ve daha rafine bir akış deneyimi sunan bir alternatif ararlar.

6 En İyi Kodi Alternatifleri

İster en sevdiğiniz Kodi eklentisi tarafından kapatılsın, ister kullanıcı arayüzünde bir değişiklik arayın, ister Kodi’nin nasıl çalıştığından kurtulmak için uğraşın; aşağıda listelenen alternatifleri deneyebilirsiniz. Bunları Kodi ile birlikte kullanabilir ve kendi rekabetçi analizinizi yapabilirsiniz.

  Avustralya Dışında Kayo Spor Nasıl İzlenir

Stremio

Stremio kordon kesiciler arasında çok popüler. Kodi’ye oldukça benzeyen Stremio, farklı kaynaklardan film ve TV şovlarını tek bir ekrandan yayınlamanızı sağlayan çapraz platformlu bir medya akış hizmetidir. Stremio’yu Kodi’den ayıran şey, sunduğu HD kalitesidir. Kodi gibi ayrı medya kitaplıkları oluşturmanıza izin verir ve Windows, MacOS, Linux, Android ve iOS gibi çok çeşitli cihazlarda iyi çalışır. Basitçe söylemek gerekirse, Stremio birkaç ekstra özelliğe sahip Kodi’dir.

Diğer bir ortak özellik, Stremio’nun hem resmi hem de resmi olmayan birkaç eklentiyi desteklemesidir. Bununla birlikte, fark, Stremio eklentilerinin çevrimiçi olarak yüklenmiş ve hesabınıza bağlı olmasıdır, bu da daha sonra aynı hesabı kullanarak oturum açtığınız tüm cihazlarda kullanılabilir olmasını sağlar. Eklenti kitaplığı Kodi kadar kapsamlı değildir, ancak arayüz çok daha kullanıcı dostudur ve özelleştirilemez. Dolayısıyla, Kodi dışındaki akış gereksinimleriniz için kullanımı kolay bir platform arıyorsanız, Stremio’yu denemelisiniz.

Plex

Plex, Kodi’ye hem ücretli hem de ücretsiz sürümleri olan bir başka yakın rakip. Temel özellikler ücretsizdir, ancak premium bir pleks aboneliğine kaydolursanız, mobil senkronizasyon, Canlı TV gibi birçok ek özellikten yararlanabilirsiniz. & DVR, kamera yükleme, otomatik fotoğraf etiketleme ve daha fazlası. Plex’in istemci-sunucu tasarımı, kullanıcıların aynı içeriği aynı anda birden fazla desteklenen cihazda yayınlamasına olanak tanır. Bağımsız olarak çalışır ve kullanıcıların yerel olarak depolanmış dijital medyayı akış için en iyi olan kendi medya sunucularını oluşturmalarına izin verir.

Kodi gibi, Plex de Plex kanalları olarak adlandırılan resmi ve gayri resmi birçok eklentiyi destekler. Kodi eklentilerine benzer şekilde, bu kanallar Plex’in çok boyutlu arayüzünden TV şovları, Canlı TV ve filmler gibi içerikleri yayınlamanıza olanak tanır. Plex, Windows, Mac, iOS ve Android dahil tüm temel işletim sistemleriyle uyumludur, ancak Windows telefonu, PlayStation, Roku, Android TV ve Linux için de mevcut sürümleri vardır. Daha iyi değilse, Plex herhangi bir alternatifin Kodi’yi birincil medya akış oynatıcısı olarak değiştirebileceği kadar yakındır.

  Şifreleme nedir ve nasıl çalışır?

Emby

Çok uzun zaman önce, Emby sadece ortak özelliklere sahip başka bir medya tarayıcısıydı. Ancak Cloud senkronizasyonu ve klasör senkronizasyonu gibi özelliklerle yoğun bir şekilde gelen en son sürüm olan Emby, Kodi’ye mükemmel bir alternatif olarak Plex’in hemen yanında toplanıyor. Emby ve Plex birçok temel özelliği paylaşır. Her ikisi de bir istemci-sunucu tasarımı sunar, farklı istemcilerdeki bir medya sunucusuna kolay erişim sağlar. Ayrıca premium bir abonelik seçebilir ve DVR, mobil senkronizasyon, çevrimdışı medya ve daha fazlası gibi özel özelliklere erişebilirsiniz..

Emby, Android, Windows, Linux, MacOS, Amazon Fire, Android TV, Roku, Xbox One, PS4 ve daha fazlası gibi çok çeşitli cihazları destekler. Tonlarca özelliğe sahip olmasının yanı sıra Emby, medya kitaplıklarını yönetmeyi kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Kodi ve Plex’e benzer şekilde Emby içeriğinin hiçbirini barındırmaz ve farklı kaynaklardan kullanılabilir içerik getirir. Çevrimiçi medyaya daha fazla erişim elde etmek için farklı resmi ve resmi olmayan eklentiler de ekleyebilirsiniz..

Medya Portalı

Medya akışı sahnesine nispeten yeni olan Media Portal henüz popüler hale gelmedi, ancak önemli bir Kodi alternatifi olarak adlandırılacak tüm özelliklere sahip. PC’nizi eksiksiz bir medya hub’ına dönüştüren açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır. DVD oynatıcılar, BluRay oynatıcılar, TV ve projektörler gibi harici cihazlara sorunsuz bir şekilde bağlanır ve medyayı kolaylıkla düzenlemenizi sağlayan basit bir arayüze sahiptir. Kodi veya Plex kadar çok özellik sunmasa da, DVR (Dijital Video Kayıt) gibi bazı belirli işlevlerde her iki rakibin tamamen yerini alır. Medya portalının DVR özelliği bir cazibe gibi çalışır ve canlı TV’yi parmaklarınızın ucunda kaydetmenize, programlamanıza veya izlemenize olanak tanır – Kodi’nin de sunduğu, ancak birkaç hıçkırık olmadan değil.

  Her Yerden Kilidini Açmak İçin En İyi Telegram VPN

DVR özelliği dışında Media Portal, YouTube’dan Live Sports’a kadar her şeye erişmenizi sağlayan çok çeşitli eklentileri destekler. Medya Portalı’nın tek dezavantajı, yalnızca Windows kullanıcıları için mevcut olmasıdır, bu da onu birincil eğlence kaynağı olarak bir PC kullanan kişiler için cazip bir seçim haline getirir..

OSMC (Açık Kaynak Medya Merkezi)

Birçok kullanıcı Kodi’nin arayüzünü karmaşık buluyor, özellikle yeni başlayanlar. Size basit bir arayüzle Kodi ile aynı işlevleri sunan bir alternatif arıyorsanız, OSMC beyinsizdir Bu tam anlamıyla Kodi’nin modeline dayanan ve genellikle Kodi’nin Linux sürümü olarak adlandırılan açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır Linux dağıtımı.

OSMC, varsayılan olarak Raspberry Pi ve Apple TV gibi çeşitli cihazlara Kodi’nin ön ucunun geliştirilmiş bir sürümünü getiren minimalist bir arayüzle birlikte gelir. Ayrıca birkaç WiFi adaptörünü ve TV tarayıcısını destekler. Bazı önemli özellikler arasında canlı TV, TV tarayıcı desteği, yerel medya akışı ve en iyi bölüm neredeyse tüm Kodi eklentileriyle çalışmasıdır.

Evrensel Medya Sunucusu

Universal Media Server, akıllı telefonlar, TV’ler, Blu-ray oynatıcılar ve hatta oyun konsolları da dahil olmak üzere çok çeşitli DLNA cihazlarında medya akışını sağlayan bir UPnP medya sunucusudur. DLNA destekli bir cihaza sahip olmayan kullanıcılar web sitesi arayüzünü kullanabilir ve diğerleriyle aynı sorunsuz deneyimden yararlanabilirler.

Universal Media Server çeşitli video formatlarını destekler ve bit hızını bağlantı hızınıza göre otomatik olarak ayarlar. Kurulum küçük bir çalışma gerektiriyor, ancak daha önce böyle bir uygulama kullanmayanlar için bile kullanıcı arayüzünün kullanımı çok kolay. Varsayılan olarak birkaç yararlı eklenti ile birlikte gelir, ancak ek eklentiler yükleyerek yazılımın işlevselliğini de geliştirebilirsiniz..