AES 256 bit şifreleme (AES) nedir?


AES 256 bit şifreleme (AES) nedir?

256 bit şifreleme veri veya dosyaları şifrelemek ve şifresini çözmek için 256 bit anahtar kullanan bir veri / dosya şifreleme güvenlik tekniğidir. 128 bit anahtar boyutu ve 192 bit anahtar boyutu şifrelemesinden sonra en güvenli şifreleme algoritması yöntemlerinden biridir ve AES ve SSL dahil olmak üzere çoğu modern şifreleme standardı güvenlik algoritması, protokolü ve teknolojisinde kullanılır.

AES şifrelemesi olarak bilinen Gelişmiş Şifreleme Standardı, çevrimiçi etkinliklerinizin güvenliğini sağlayan bir şifreleme algoritmasıdır.

Gelişmiş Şifreleme Standardının en bilindik versiyonu, standart şifrelemenin aes kullanarak anahtar boyutuna atıfta bulunan AES 256 bit şifreleme anahtarı boyutları şifrelemesidir. Doğal olarak, anahtar boyutu büyüdükçe, anahtar boyutları tahmin etmek daha karmaşıktır.

AES Şifrelemesi kaç bit?

Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES), 128 bit sabit blok boyutuna ve 128 bit anahtar boyutuna, 192 bit anahtar uzunluğuna veya 256 bit şifreleme anahtar boyutuna sahip bir Rijndael çeşididir. Buna karşılık, Rijndael per se, en az 128 ve en fazla 256 bit şifreleme standardı ile 32 bitin herhangi biri olabilen blok ve anahtar boyutlarıyla belirtilir.

AES 256 bit şifreleme ne kadar güvenli ve AES 256 bit şifreleme kırılabilir?

Bunu basit kelimelerle daha iyi anlamak için, AES Gelişmiş şifreleme standartları simetrik anahtar şifresini kırmak veya kaba kuvvet uygulamak için, AES 16 bayt anahtar uzunluğunda sabit bir blok boyutu kullandığından, milyarlarca bilgisayarın evrenin yaşından daha fazla kırılması gerekir ( 13,8 milyar yıl) 256 bit şifreleme standart simetrik anahtarını kırmak için.

PureVPN, kullanıcıların hassas verilerini veya en üst sırrını korumak için en son teknolojiye sahip Gelişmiş Şifreleme Standardı 256-bit şifreleme simetrik anahtarı kullanır; böylece hiçbir Hükümet, ajans, bilgisayar korsanı verilerin içine giremez. Birisi gücü zorlamak istese bile, verilerinizi korumak için standart Gelişmiş Şifreleme Standardı simetrik 256 bit şifreleme anahtarını kırmak 13,8 Milyar Yıl Sürecektir.

PureVPN'in askeri sınıf şifrelemesi ile çevrimiçi iletişim ve etkinliklerinizi güvence altına alın.

Çevrimiçi verilerinizi neden şifrelemelisiniz??

Şifreleme gereklidir, çünkü başkalarının erişmesini istemediğiniz verileri güvenli bir şekilde korumanıza izin verir. İşletmeler bunu kurumsal sırları korumak için kullanır, hükümet gizli sırrı korumak için gizli bilgileri güvence altına alır ve birçok kişi bunu kimlik hırsızlığı gibi şeylere karşı korumak için kişisel verileri korumak için kullanır.

  Ücretsiz Wi-Fi olmadan film izleme

Casusluk, e-postaları, sohbet geçmişlerini, vergi bilgilerini, kredi kartı numaralarını veya diğer hassas bilgileri içerebilecek klasör içeriğini güvenli bir şekilde korumak için şifreleme kullanır. Bu şekilde, bilgisayarınız çalınsa bile, veriler güvende.

Çevrimiçi özel bilgi paylaşan herkes için şifreleme gereklidir. PureVPN kendi kendini geliştiren ve kendini optimize eden sunucular tarafından desteklenmektedir. Bu sunucular, AES 14 tur kullandığından 256 bit şifreleme nedeniyle kaba kuvvetten kaçınmak için kullanıcılara en yüksek anonimlik düzeyi sağlayan AES 256 bit şifreleme simetrik anahtarı ile güvence altına alınmıştır, bu nedenle bu saldırılar etkili değildir.

• PureVPN IP adresinizi maskeler – PureVPN ile bağlandığında, gerçek IP’niz sanal bir IP ile maskelenir ve verilerinizi 256 bit şifreleme aes ile korumak için en üst düzey şifreleme güvenliği sağlar. Sanal bir IP, gerçek IP adresinizin anonimliğini sağlar, böylece dijital kimliğiniz bir sır olarak kalır. Sanal IP devralındığında, çevrimiçi etkinlikleriniz, paylaştığınız dosyalar ve çok daha fazlası meraklı gözlerden korunur.

• Hasta / doktor olarak – Örneğin, doktorla iletişim kuran bir hastaysanız, 256 bit şifrelemeyi kullanmak istersiniz, böylece başka hiç kimse bu haklara sahip olduğunuz bir hasta olarak özel raporlarınıza / verilerinize güvenlik amacıyla dokunamaz..

• Çevrimiçi alışveriş – Çevrimiçi mal satın alıyorsanız, ödeme yaparken, finansal işleminizin / verilerinizin bilgisayar korsanlarından korunmasını sağlamak için bir 256 bit şifreleme internet bağlantınız olduğundan emin olun. Bir Netizen olarak kendi güvenliğiniz için ayrılmış haklara sahipsiniz.

• Hükümet – Devlet, bilgisayar korsanları ve devletler tarafından kilit küresel siber saldırılara karşı ulusal güvenliğe ilişkin önemli hassas belgeleri / verileri ve konuşmaları güvence altına almak için 256 bit şifrelemeye ihtiyaç duyuyor.

• İnsan Aktivisti – Eğer bir amaç için duruyorsanız, kişisel gündeminize zarar vermek isteyen gruplardan istenmeyen ilgi görürsünüz. 256 bit şifrelemeyi şifreleme olarak kullanmak, bu haklara sahip olduğunuz için önemli ilerlemenizi ve çevrimiçi kişiler ve gruplarla iletişiminizi güvence altına alabilir.

  Windows 10'da Netflix Hata Kodu U7353 Nasıl Onarılır

• Gazeteci – Bir gazeteci olarak, güvenlik nedeniyle, birincil kaygınız kaynaklarınızı güvence altına almaktır. 256 bit şifreleme, şifreleme aes 256 bit anahtar olarak, araştırmalarınızı, ifşalarınızı ve kaynaklarınızı istenmeyen dikkatlerden korumada yararlı olduğunu kanıtlıyor.

• Gezginler Seyahat etmek, sosyal hesaplarınızdan kilitlenene veya bir saldırıya kurban oluncaya kadar eğlencelidir. Temel güvenlik haklarınız saklıdır, Yurtdışında seyahat ederken 256 bit şifreleme aes olarak 256 bit şifreleme, genel Wi-Fi ağlarındaki çevrimiçi etkinliklerinizi korur. PureVPN’i bağlamak ve tarama ve akışın keyfini çıkarmak için gereken her şey.

Verileriniz nasıl ifşa edilebilir?

Veriler kırılgan ve kilit güvenliğiniz açısından son derece değerlidir. Veri verimi birçokları için kazanç sağlar, bu yüzden her zaman kilit veri madenciliği şirketleri tarafından aranır. Önemli veriler çok sayıda tarafın ilgisini çektiği için, popülerlik için genellikle geniş web’de hedeflenir ve gösterilir veya finansal kazançlar için en yüksek anahtar teklif sahibine satılır.

İnternette etkileşime girdiğinizde, ağınıza giden yolu hackleyen saldırgan her şey önemli çevrimiçi etkinliklerinize kolayca erişebilir, sohbetlerinizi okuyabilir ve hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi ve daha da kötüsünü anlayabilir, anahtarınız hakkında bilgi sahibi olabilir finansal detaylar.

Bir VPN ile birleştirilmiş 256 bit Şifreleme

VPN, çevrimiçi bağlantınızı güvenliğinizi içeren siber saldırılara karşı korumak için kullanılan 256 anahtar şifreleme aes’in zemin teknolojisini kullanır. Aynı zamanda, bir VPN, güvenliğiniz için kötü niyetli saldırılarla mücadele eden ve çevrimiçi kimliğinizi güçlendiren 256 şifreleme ae ile birlikte sağlam protokoller sunar.

Bir VPN, yolcuların güvenliği için sürücüyü her zaman güvende tutan zırhlı bir araç gibidir. Gerçek IP’nizi maskeleyerek ve size farklı bir konumdan sanal bir IP atayarak çalışır. Gerçek kimliğinizin sanal bir kimlik tarafından gizlenmiş olması fikri, aes 256 güvenliği ile fiziksel konumunuzu ve etkinliklerinizi web üzerinde güvende tutuyor.

  Kodi'de BBC iPlayer Nasıl İzlenir

AES şifrelemesi PureVPN ile nasıl çalışır??

Şifreleme, çevrimiçi anonimlik için itici güçtür ve bir mesajı kodlama işlemi olmadan, çevrimiçi gizlilik ve güvenlik kavramı risk altında olacaktır. Güvende kalmak için PureVPN’in 256 şifreli sunucusu aracılığıyla tüm internete bağlanmak için gereken her şey, tüm iletişim, hassas faaliyetleriniz veya verileriniz güvende.

Aslında, yetkisiz erişim olsa bile, davetsiz misafir, PureVPN’e bağlanmak için gereken her şeyi güvende tutabilmek için aes 256 şifreli verileri açamaz. Günün sonunda, verilerinizin ve gizliliğinizin bütünlüğü korunur. AES 256 Şifreleme, dünyadaki işletmeler ve bireyler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

img

PureVPN size en uygun şifrelemeyi seçer

PureVPN sizin için aes standardını kullanarak en iyi şifrelemeyi otomatik olarak seçecektir, böylece endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, PureVPN çoklu tünel protokolleri sunar ve OpenVPN (UDP / TCP), IKEv2, SSTP ve L2TP / IPSec’de 256 bit şifreleme kullanır. PureVPN tüm VPN sunucularında aes kullanarak şifreleme sağlar.

VPN’ye bağlandıktan sonra, varsayılan olarak aes şifrelemesi alırsınız. Masaüstü, akıllı telefon veya tablette olsun, PureVPN’in aes aracılığıyla son teknoloji 256-bit şifrelemesi VPN sunucusuyla güvenli bir bağlantı kurar ve verilerinizin güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar. VPN’imizi bağlamak için gereken tek şey.

Zorla girmenin bir yolu olmasa da, bir bilgisayar korsanı aes bağlantınıza dokunmayı başarırsa, tek gördükleri ağdan geçen anlamsız bilgilerdir. Bu nedenle, aes şifreli çevrimiçi iletişim ve diğer etkinlikler tamamen güvence altına alınmıştır.

Şifreleme bir zorunluluktur

Günümüz modern zamanında siber saldırılar ve veri ihlalleri yaygınlaştı. Devasa veri korsanlıkları ve özel ayrıntılar açıkken, aes şifreleme en iyi arkadaşınızdır. Aes kullanarak şifreleme, e-postalarınızı özel, tıbbi kayıtların güvenliğini, bankacılık işlemlerinin korunmasını, kimlik hırsızlarından maskelenen sosyal güvenlik numarasını ve çok daha fazlasını tutacaktır..

PureVPN, PCMag ve diğerleri gibi önde gelen yayınlar tarafından özel taahhüdü ve istisnai güvenlik önlemleri ile tanınmıştır. PureVPN’e bağlandıktan sonra verileriniz tüm üçüncü taraflardan ve gözetim gruplarından gelen aes aracılığıyla güvence altına alınır.