Čo je to Split Tunneling VPN?


Čo je to Split Tunneling VPN?

Rozdelené tunelovanie robí presne to, čo znamená: rozdelte internetový prenos. Vďaka split tunneling VPN máte možnosť smerovať internetový prenos cez sieť VPN alebo vašu lokálnu sieť..

Rozdelenie tunelov VPN chráni prenosy, ktoré smerujete cez sieť VPN, a zároveň nestratíte žiadny prístup k svojej miestnej sieti a zariadeniam pripojeným v tejto sieti. K dispozícii na Windows, Android, Android TV.

Split Tunneling VPN: Rozdelenie dopravnej cesty do dvoch smerov: jeden prechádza cez tunel VPN a druhý cez pravidelné pripojenie.

Prečo potrebujem rozdelené tunelovanie?

Keď sa užívateľ pripojí k serveru VPN, vytvorí bezpečný šifrovaný tunel, ktorý potom prejde na väčší internet. V predvolenom nastavení je všetka prevádzka rozdeleného tunela odoslaná prostredníctvom siete VPN šifrovaným spôsobom cez server rozdeleného tunela VPN..

Pri rozdelenom tunelovaní však máte možnosť zvoliť si, ktorý prenos / informácie prechádzajú sieťou VPN (šifrovaný tunel) a zvyšok prostredníctvom vášho poskytovateľa internetových služieb (nekódovaný tunel). Možnosť smerovania vašej prevádzky prostredníctvom pripojenia VPN alebo poskytovateľa internetových služieb je požehnaním, najmä ak nechcete pristupovať na určité webové stránky bez šifrovania..

Výhody rozdelenia tunelov:

 • Ak je táto funkcia povolená, sledujte zahraničné televízne programy / filmy, keď používate internet s miestnymi IP adresami
 • Zdieľajte súbory P2P bez ohrozenia vášho súkromia online
 • Počas používania siete VPN pristupujte k zariadeniam vo vašej miestnej sieti

Ak nemáte povolené rozdelenie tunelov:

 • Nebudete mať súčasne prístup k zahraničnému a miestnemu obsahu
 • Prenos všetkých údajov prostredníctvom poskytovateľa internetových služieb dokončí vašu šírku pásma
 • Počas pripojenia k klientovi VPN nemáte prístup k zariadeniam LAN

Skutočnou výhodou použitia tejto funkcie je to, že vyplýva z jej pohodlia. Táto funkcia pomáha zvyšovať efektivitu práce. Povedzme, že cestujete do zahraničia za účelom prístupu k miestnemu obsahu krajiny; môžete smerovať prenos cez internet a pre prístup k obsahu svojej domovskej krajiny môžete smerovať prenos cez sieť VPN povolením tejto funkcie.

  Streamujte športové prenosy online odkiaľkoľvek!

Pri použití rozdeleného tunelovania existuje riziko?

Rozdelené tunelovanie je robustná funkcia, ktorá poskytuje pohodlie pre vaše internetové aktivity. S rozdeleným tunelom je spojené toľko rizík. Ak je však povolené rozdelené tunelovanie, používatelia obchádzajú 256-bitové šifrovanie AES PureVPN AES, ktoré slúži na zabezpečenie vašich online aktivít pred hackermi, počítačovými zločincami a zvedavými očami..

Ak nastavíte rozdelené tunelové pripojenie VPN tak, aby vylúčilo určitú komunikáciu z ochrany vášho pripojenia VPN alebo VPN tunela, prístup k tejto prevádzke by mohol získať poskytovateľ internetových služieb alebo tretia strana. Na ochranu vašich online aktivít používajte iba split-tunelové spojenia chránené VPN, aby ste chránili svoju IP adresu pri manipulácii s citlivými údajmi, prístupe na obmedzené webové stránky alebo P2P s ochranou proti prepínačom. Teraz pomocou webových služieb z miestnych IP adries. Môžete si ich ľahko bezpečne stiahnuť bez toho, aby ste spomalili svoju ďalšiu.

Ako funguje Split Tunneling s aplikáciami PureVPN?

Vďaka rozdeľovaciemu tunelovaniu vaše pripojenie na internet redukuje všetky zaseknutia a šetrí šírku pásma, pretože online prevádzka nemusí prechádzať sieťou rozdeleného tunela VPN. Ale dobré je použiť Split Tunneling s PureVPN v tom, že máte neobmedzenú šírku pásma na ochranu svojej IP adresy a online prenosu..

Bezpečné rozdelenie tunelov pomocou VPN

Ďalšou výhodou použitia rozdeleného tunelovania je to, keď používateľ pracuje na rôznych stránkach s rôznymi funkciami v oboch sieťach počas celého dňa, rozdelené tunelovanie bráni používateľovi opakovane sa pripájať a odpojovať.

VPN Split Tunneling v aplikáciách PureVPN

• Aplikácia pre Windows: Aplikácia PureVPN pre Windows sa dodáva s funkciou Split Tunneling, ktorá vám otvára skvelé príležitosti online..

• Aplikácia pre Android: Aplikácia PureVPN pre Android sa môže pochváliť revolučnou funkciou Split Tunneling, ktorá poskytuje pohodlie pri sledovaní televíznych relácií / filmov v telefóne s Androidom a súčasnom prístupe k pracovným súborom..

  Ako zrýchliť internet

• Aplikácia pre Android TV: Aplikácia PureVPN pre Android TV je vopred nabitá vzrušujúcimi možnosťami a rozdelením tunelov na začiatok zoznamu. Nakonfigurujte ho na svojom zariadení Android TV a vychutnajte si zážitok online ako nikdy predtým.

Viac informácií o funkciách PureVPN

 • Prepínač internetového zabíjania
 • Šifrovanie AES
 • Zabezpečené WiFi
 • Bezpečné zdieľanie súborov P2P
 • Ochrana pred únikom IPv6
 • iOS on Demand
 • Ochrana pred únikom DNS