Ako zrýchliť internet


Ako zrýchliť internet

Testovali sme 8 spôsobov, ako zrýchliť internet. Pred vyskúšaním každej možnosti začnite premiestnením smerovača

Dnes sa takmer všetko deje prostredníctvom siete alebo internetu. Ak teda chcete mať s internetom bezproblémové skúsenosti alebo dúfate, že budete v podnikaní konkurencieschopní, musíte mať vynikajúcu, stabilnú a bezpečnú vysokorýchlostnú internetovú službu (HSI)..

S vysokorýchlostným internetom získate lepšie pripojenie k internetu, čo je výhodné pri komunikácii s klientmi z rôznych kútov sveta. Pomocou služby okamžitých správ a iných cielených obchodných programov môžete rýchlo zdieľať dokumenty a spolupracovať v reálnom čase. Umožňuje tiež lepšie využívať vznikajúce technológie.

Vysokorýchlostný internet vám okrem toho umožní znížiť náklady využitím existujúcich technológií. V tomto návode sa môžete naučiť niekoľko jednoduchých spôsobov, ako ich urýchliť, aby sa znova spustil ako nový!

Zmena servera DNS

Keď spustíte žiadosť o určitú adresu URL, vaše zariadenie vyhľadá adresy a nasmeruje vás na uvedenú webovú stránku. Vybratý server DNS môže ovplyvniť rýchlosť načítania webovej stránky.

Vo svojom zariadení alebo prístupovom bode (router) môžete zmeniť predvolený server DNS, ktorý vám s najväčšou pravdepodobnosťou poskytne poskytovateľ internetových služieb..

Ak chcete zmeniť server DNS v systéme Windows 10, postupujte takto:

  • Otvorte Ovládací panel
  • Klepnite na Sieť a internet
  • Vyberte Centrum sietí a zdieľania
  • Vyberte možnosť Zmeniť nastavenia adaptéra
  • Prejdite do okna Vlastnosti siete, pre ktorú chcete zmeniť server DNS.
  • Vyberte internetový protokol, verzia 4 (TCP / IPv4)
  • Vyberte položku Vlastnosti
  • Zadajte adresu IP pre preferovaný server DNS
  • Kliknite na OK

Rokujte so svojím poskytovateľom internetových služieb

Ak sa stretnete s pomalým internetovým pripojením, najlepšie je vyskúšať svoju rýchlosť. Toto je rýchlosť, pri ktorej vaše pripojenie funguje, bez akéhokoľvek rušenia iným softvérom. Vyskúšajte a vykonávajte rôzne testy rýchlosti v rôznych časoch počas dňa a noci.

Ak si všimnete vzor, ​​môže to byť problém s poskytovateľom internetových služieb. Preto budete musieť zavolať a hovoriť s nimi. Upozorňujeme, že jedným z najväčších problémov, ktoré spôsobujú spomalenie rýchlosti internetového pripojenia, je to, že internetové spoločnosti zvyčajne neposielajú správnu rýchlosť pripojenia do vašej polohy..

  Ako nainštalovať Kodi na Amazon Fire Stick a Fire TV

ISP

Responzívna trasa

Akékoľvek rušenie môže ovplyvniť signál Wi-Fi. Keďže rušenie spomaľuje rýchlosť internetu, mali by ste znížiť dosah zariadenia Wi-Fi. Použitím responzívnych smerovačov si budete môcť ľahko vychutnať menej využívanú frekvenciu 5GHz.

Tieto zariadenia nevyžadujú na komunikáciu prostredníctvom káblovej linky alebo DSL externý modem. Pomocou tohto zariadenia môžete zvýšiť svoje pripojenie na internet, keď je internet pomalý. Upozorňujeme, že ak váš smerovač nie je správne zaistený, ostatní môžu používať šírku pásma bez toho, aby ste mali potuchy. Preto je nevyhnutné zabezpečiť router, ak chcete vyššiu rýchlosť internetu.

trasa

Na blokovanie reklám použite blok reklám

Niet pochýb o tom, že reklamy sú otravné, ale môžu spomaliť vaše prehliadanie, najmä ak je vaše pripojenie na internet pomalé. Nezabúdajte, že pri načítaní týchto reklám získavajú viac údajov z rôznych serverov, čo si pred načítaním webu vyžaduje dlhšie čakanie. Odporúča sa znížiť množstvo dát odoslaných do vášho počítača pomocou blokátorov ad.

Týmto inteligentným krokom môžete zlepšiť rýchlosť prehliadania, pretože reklamy sa zvyčajne načítajú pred iným obsahom na webovej stránke. Okrem toho to robí internet skúsenejším.

blokovanie reklám

Zostaňte v rámci dátových limitov

Niekoľko poskytovateľov internetových služieb ukladá obmedzenia na množstvo údajov, ktoré môžete prenášať online. Závisí to samozrejme od toho, čo chcete robiť online. Napríklad streamovanie jednej hodiny televízneho vysielania bude vyžadovať veľa údajov, ktoré by mohli byť väčšie ako 2 GB.

Pokiaľ však chcete odosielať alebo prijímať iba e-maily, môžete použiť iba niekoľko megabajtov. Títo poskytovatelia služieb využívajú škrtenie na vašom internete, aby odrádzali od zbytočného používania a zdaňovali svoju šírku pásma. Najlepším riešením, ak potrebujete spotrebovať väčšiu šírku pásma, je použitie VPN.

V závislosti od poskytovateľa internetových služieb môžete byť obmedzení alebo nie. Je dôležité si uvedomiť, že by ste vždy mali používať šifrovanie, aby ste obíhali pri obmedzovaní ISP a VPN je presne to, čo vás obťažuje pri obmedzovaní ISP. Ak tak neurobíte, bude MPAA žalovaný.

  Ako opraviť kód chyby Netflix NW-3-6

obmedzenie šírky pásma

Vykonajte antivírusovú kontrolu

Vírusy sú veľkým dôvodom, prečo internetové pripojenie beží pomaly. Jedná sa o malé softvérové ​​aplikácie, ktoré s počítačom robia niekoľko nežiaducich vecí. Najnebezpečnejším z nich je to, na koľko vírusov pracuje "send" informácie o hackerovi, ktorý vírus vytvoril.

Využíva sa tým vaše pripojenie k internetu a môže to trvať veľmi dlho, pretože beží pomalšie. Aby ste sa uistili, že počítač neobsahuje žiadne vírusy alebo spyware, mali by ste si stiahnuť antivírusový nástroj a použiť ho na kontrolu systému. Existuje veľa užitočných bezplatných nástrojov.

Nesťahujte však iba softvér, ktorý je k dispozícii online, a skúste sa spokojiť so softvérom s vysokým hodnotením a pozitívnymi recenziami.

POŽARNE dvere

Použite bezdrôtovú sieť LAN

LAN je typ dátovej komunikačnej siete, ktorá je geograficky obmedzená. Internet je rýchly a umožní vám zdieľať počítače so systémom Windows s akýmkoľvek zariadením s podporou Wi-Fi.

V tomto nastavení nemusíte nutne vyžadovať žiadne technické zručnosti, pretože je to užívateľsky prívetivé, čo vám umožní zdieľať vaše spojenie iba kliknutím na tlačidlo. Ďalej nepotrebujete žiadne ďalšie vybavenie ani káble. S týmto Wi-Fi môžete mať zabezpečené a rýchle internetové pripojenie v žiadnom momente.

ethernet

Nakonfigurujte smerovač

Prejdením k nastaveniam smerovača môžete zistiť početné body, ktoré je možné vylepšiť pre optimálnu rýchlosť internetu. Keďže každý smerovač má iný informačný panel, pred vykonaním akýchkoľvek zmien by ste mali skontrolovať nastavenia smerovača.

Panel správcov

záver

Osobný počítač, ak je nový, neobsahuje žiadne nechcené informácie ani nechcené súbory. Systém je elegantný a vykonáva neobmedzene, aby splnil všetky počítačové požiadavky. Po niekoľkých mesiacoch používania sa táto situácia úplne zmení.

Začnete s problémami, ktoré spomaľujú rýchlosť vášho počítača; obrazovka počítača pravidelne zamrzne počas prevádzky počítača. Ak tento malý test neovplyvní rýchlosť prehľadávania, vinníkom nie je internet a bezdrôtový systém vo vašej domácnosti alebo kancelárii..

A v tomto okamihu budete musieť požiadať svojho poskytovateľa internetových služieb, aby vám pomohol. Skontrolujte najlepší spôsob, ako to urobiť. Živý rozhovor niekedy môže byť pri opakovaní servisu rýchlejší ako pri telefóne.