Що таке приватна IP-адреса?


Що таке приватна IP-адреса?

Приватна IP-адреса – це адреса Інтернет-протоколу, призначена для ваших домашніх пристроїв, таких як принтер, смарт-телевізор та інші. Приватні IP-адреси спілкуються один з одним і не спілкуються в широкій мережі.

Приватний і публічний IP-адресу

Що таке IP-адреса?

Адреса Інтернет-протоколу, зазвичай відома як IP-адреса, – це унікальна числова адреса, яка призначається кожному пристрою, для якого потрібен Інтернет, наприклад, комп’ютер, принтер, смарт-комутатори, маршрутизатори Інтернету або будь-який інший пристрій, який є частиною Інтернету. мережа.

Подумайте про IP-адресу як паливо, яке живить автомобіль; без цього палива; ви не зможете обійти Оскільки IP-адреси є когерентними за своєю природою, вони можуть змінюватися. Без IP-адреси ви практично не в мережі.

Що таке приватна IP-адреса?

Приватна IP-адреса спеціально призначається пристрою в керованій мережі і не є легко доступною в широкому Інтернеті. Маючи приватну IP-адресу, всі пристрої, призначені цьому приватному IP, зможуть спілкуватися один з одним.

Як працює приватна IP-адреса?

Щоб полегшити питання, візьмемо приклад пристроїв, підключених до вашої домашньої мережі. Як частина сучасної технологічної епохи, ви, звичайно, маєте смартфон, а можливо, настільний комп’ютер або ноутбук, і всі ці пристрої підключаються до Інтернету через центральний маршрутизатор вашого будинку.

Щоб полегшити питання, візьмемо приклад пристроїв, підключених до вашої домашньої мережі. Як частина сучасної технологічної епохи, ви, звичайно, маєте смартфон, а можливо, настільний комп’ютер або ноутбук, і всі ці пристрої підключаються до Інтернету через центральний маршрутизатор вашого будинку.

Ви можете запитати, який сенс мати публічний та приватний IP? Цікаве запитання. Пристрої, підключені до вашої домашньої мережі, можуть зручно спілкуватися між собою, використовуючи їх приватну IP-адресу. Тоді як маршрутизатор буде використовувати призначений публічний IP-адресу для сприяння спілкуванню з рештою світу через Інтернет.

  Кращий VPN для WeChat, щоб отримати доступ до нього з будь-якого місця

Само собою зрозуміло, що під час підключення до Інтернету ваші приватні IP-адреси залишатимуться прихованими, і видно лише загальнодоступну IP-адресу маршрутизаторів..

По суті, приватна IP-адреса – це IP-адреса, яка не перебуває вдома та не перебуває в Інтернеті. Це означає, що мережеві пристрої, такі як маршрутизатори, призначають приватні IP-адреси.

Приватні діапазони IP-адрес

 • 10.0.0.0 до 10.255.255.255
 • 172.16.0.0 до 172.31.255.255
 • 192.168.0.0 до 192.168.255.255

Як знайти вашу приватну IP-адресу

 1. Натисніть Win + R і тип cmd в поле.
  Крок 1: Введіть CMD
 2. Натисніть Введіть відкрити Командний рядок.
  Крок 2: Введіть командний рядок
 3. Тип ipconfig і натисніть Введіть. Ви побачите інформацію зі списком щодо вашого мережевого з’єднання.
  Крок 3: Введіть ipconfig для ipv4 адреси

Для чого потрібна приватна IP-адреса?

Коли публічна IP-адреса є єдиним способом підключення до Інтернету, навіщо потрібен приватний IP-адресу? По-перше, наприклад, щоб внутрішні пристрої спілкувалися між собою, наприклад, ви надіслали сторінку зі свого смартфона для друку на принтері. Два, приватні IP-адреси не займають загальнодоступний простір IP-адрес.

Так само, як обмежений запас питної води, концепція ІС працює аналогічно. При обмеженій кількості IP-адрес приватні IP-адреси створюють місце для публічних ІС, завдяки чому все більше і більше мереж Інтернету можна встановлювати без шкоди для доступності.

Візьмемо приклад, щоб краще зрозуміти. Скажіть, що у вас є звичайний маршрутизатор у домашній мережі. Майже всі маршрутизатори в будинках та офісах по всьому світу мають подібну структуру IP-адрес, як-то 192.168.1.1, і вони додатково призначають 192.168.1.2, 192.168.1.3, 192.168.1.4 і так далі тощо для декількох пристроїв, підключених до роутер.

Ви можете запитати, приватні IP-адреси не збігаються з IP-адресами інших мереж? Коротше кажучи, ні, оскільки це не має різниці в тому, скільки маршрутизаторів використовують ту саму, 192.168.1.1 адресу. Десятки пристроїв можуть бути підключені всередині цієї конкретної мережі та ділити однакову IP-адресу з користувачами інших мереж, оскільки вони не взаємодіють один з одним безпосередньо.

  Як слідкувати за стрічковими нагородами 2023 в Інтернеті

Крім того, пристрої з приватними IP-адресами, призначеними маршрутизатором, використовують загальнодоступну IP-адресу маршрутизатора, щоб інтерпретувати їх запити та сприяти спрощенню зв’язку з іншими загальнодоступними IP-адресами та, в кінцевому рахунку, можливістю взаємодії зі своїми пристроями.

Подумайте про це так, ви читаєте це за допомогою приватного IP свого пристрою, оскільки пристрій (ноутбук, смартфон чи будь-який інший) запитував цю сторінку через загальнодоступну IP-адресу, маршрутизатор, а потім посадив вас сюди.

Пристрої з Інтернетом, такі як ноутбуки, настільні комп’ютери, смартфони, планшети та інші, які функціонують у приватних мережах по всьому світу, можуть використовувати приватну IP-адресу майже без обмежень, що не стосується загальнодоступних IP-адрес.

Приватні IP-адреси також забезпечують можливість пристроїв, які не потребують контакту з Інтернетом, наприклад файлових серверів, принтерів тощо, все ще спілкуватися з іншими пристроями в мережі, не піддаючись безпосередньо громадськості.

Це все. Тепер, коли ви це зрозуміли, ви знаєте, як легко зрозуміти поняття та функції приватних IP-адрес.